Vítkovice – Třinec 4:3 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Plzeň – Slavia 5:3 (kon.)
Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Liberec – Zlín 0:1 (kon.)
Sparta – K. Vary 9:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 30.01.2015, 17:10 • Tipsport arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Z posledního východočeského derby základní části je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer. (19:42:00)

Nejlepší hráči utkání:
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Robert Kristan
    Mountfield HK – Ondřej Kacetl

Pardubice potvrdily svoji dlouhodobě příšernou bilanci v zápasech, které neskončily po třech třetinách. Jiří Šimánek předvedl nejhezčí akci zápasu, tento gól udělal úplně sám. Ač byli domácí dvě třetiny lepším týmem, po špatné koncovce berou pouze bod. Hosté dva a díky tomu utíkají v tabulce svému soupeři na rozdíl dvou bodů.

Jiří ŠIMÁNEK - 1:2

61:08
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec otáčí zápas a vítězí v prodloužení! JIŘÍ ŠIMÁNEK si udělal vlastní one man show, z vlastního pásma obešel tři protihráče a bekhendovým blafákem rozhodl! Asistence: Karel Pilař.

60:52
    Nahození Benáka Kacetl přikryl. Buly před ním.

60:28
    Čáslava a Zohorna bojovali o puk na útočné modré, ale hrát budou hosté.

60:01

Hradec vstoupil do třetí třetiny skvěle. Rychle vyrovnal a měl tři další gólové šance, avšak Kristan Pardubice podržel a domácí se postupně vzpamatovali. Zbytek třetiny již příliš vzrušení nepřinesl a tak jdeme do prodloužení. Získaný bod znamená pro Hradec lepší bilanci ze vzájemných zápasů, což může být na konci základní části velmi důležité.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Nahodil napřáhl ve středním pásmu.

59:25
    Hradec si v rohu za Kristanem pomohl přihrávkou rukou.

58:49
    Konec zápasu je z obou stran velmi opatrný, čeká se na prodloužení.

58:26
    Marcinko přejel modrou a švihem prověřil Kacetla.

57:55
    Pospíšil se Skokanem se málem dostali k další gólovce, domácí obránce však na poslední chvíli srazil finální přihrávku.

57:39
    Hosté tentokrát nezvládli rozehrávku a bude se vhazovat před Kacetlem.

Daniel Ryl

Libor Štěpán

Adam Joska

Branky a nahrávky: 30. Radil (Korím, Semorád) – 42. Skokan (Červený, Pláněk), 62. Šimánek (Pilař)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím – Sýkora, Marcinko, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Gašparovič, Špaček, Starý – Půhoný, Cetkovský, Semorád.
    Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Plášil, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Kukumberg, Tvrdík, Červený – Skokan, Troliga, Beránek – Kopta.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Brejcha, Suchánek

Diváci: 10194