New Jersey – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Carolina – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:0 (kon.)
Vancouver – Buffalo 5:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 1:4 (kon.) | Montreal – Washington 1:0 (po pr.)
Detroit – NY Islanders 4:1 (kon.) | Ottawa – Arizona 7:2 (kon.)
Montreal Canadiens
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Washington Capitals
Sobota 31.01.2015, 19:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 6 střel, čas na ledě 23:21
    Jiří Sekáč (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:49 (21:47:20)

Hvězdy zápasu

1. Carey Price (MTL) 36 zákroků, 0 golů, 100%
    2. Braden Holtby (WSH) 30 zákroků, 1 gól, 96,7%
    3. Max Pacioretty (MTL) 1+0

Máme za sebou neskutečný zápas plný velkých šancí a také skvělých zákroků brankářů. O osudu dnešního duelu muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil nejlepší střelec domácích Max Pacioretty po přihrávce od českého útočníka Tomáše Plekance. Hosté dnes můžou být rozhodně zklamaní, že z dnešního utkání nevytěžili víc, neboť první polovinu zápasu byli aktivnější.

Max PACIORETTY - 1:0

63:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tomáš Plekanec už byl téměř za úrovní branky, když přihrál před klec na MAXE PACIORETTYHO, který v pádu zasáhl kotouč holí a usměrnil jej mezi betony bezmocného Holtbyho. Asistence: Tomáš Plekanec a P.K.Subban.

62:37
    Galchenyuk se při návratu do obrany srazil s Pricem.

62:12
    Puk se od zadního mantinelu odrazil až ke druhé tyčce, kam si sjel Gilbert, který ale nazakončil přesně ke vzdálenější tyčce.

61:42
    Domácí už toho měli plné brusle, a tak Eller jen vyvezl kotouč a dal svým spoluhráčům čas na vystřídání.

61:04
    Niskanen vypálil před bránu, kde clonil Ovečkin, ale Desharnais nenechal ruského kanonýra dorážet.

60:21
    Pacioretty individuálně přešel přes jednoho z obránců a zakončil, ale jeho střela byla nepřesná.

60:03
    Plekanec vyhrál buly, které načalo prodloužení, a domácí můžou zaútočit.

60:01

Ve třetí třetině se domácí hodně zvedli, dlouho sahali po vedení a už pouštěli soupeře méně do tlaku. Každopádně oba gólmani dnes předvádějí výborné výkony, a tak bude muset rozhodnout prodloužení nebo až samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?