New Jersey – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Carolina – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:0 (kon.)
Vancouver – Buffalo 5:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 1:4 (kon.) | Montreal – Washington 1:0 (po pr.)
Detroit – NY Islanders 4:1 (kon.) | Ottawa – Arizona 7:2 (kon.)
Ottawa Senators
7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Arizona Coyotes
Sobota 31.01.2015, 21:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa (kapacita 20500 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (00:03:35)

Československá stopa v dnešním zápase:

Milan MICHÁLEK (OTT) – 1+0,1 střela, čas na ledě 16:24

Martin ERAT (ARI) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:08
    Zbyněk MICHÁLEK (ARI) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:50

Hvězdy utkání:
    1. Marc METHOT (OTT) – 0+3, 0 střel, čas na ledě 21:08
    2. Robin LEHNER (OTT) – 35 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 94,6%

Největší čas na ledě: Karlsson 26:04 – Yandle 25:00

Branky a nahrávky: 2. Hoffman, 37. M. Michálek (Legwand, Methot), 39. Ma. Stone (Methot, Legwand), 42. Ryan (MacArthur, Zibanejad), 43. Pageau (Karlsson), 52. Karlsson (Ma. Stone, Methot), 59. Zibanejad (Ryan) – 1. Z. Michálek, 46. Gagner (Korpikoski, Yandle). Diváci: 18489. Rozhodčí: Martell, O'Halloran – Barton, Cameron.

Dnešní zápas mezi Ottawou a Arizonou začal hodně divoce, když se už po 40 vteřinách hry podruhé v sezóně prosadil český obránce Zbyněk Michálek. Trvalo ale jen necelou půl minutu a domácí srovnali, trefil se nováček Mike Hoffman.

Nerozhodný stav 1:1 pak zůstával svítit na světelné tabuli hodně dlouho, změnit se ho podařilo až ve 37. minutě, když se prosadil i druhý z českých bratrů Milan Michálek a Senators rázem vedli. Ještě do konce druhé třetiny se navíc prosadil Mark Stone.

Na začátku třetí třetiny se pak s góly přímo roztrhl pytel. Nejdříve se ve 42. minutě trefil Bobby Ryan, na kterého za dalších 20 vteřin navázal i Jean-Gabriel Pageau, který vyhnal z branky Mika Smithe, na jehož místo nastoupil Louis Domingue, který si dnes připsal svůj první start v kariéře v NHL.

Hostům se ještě ve 46. minutě zásluhou úspěšné teče Korpikoskiho střely povedlo snížit Samu Gagnerovi, poté už ale lovil puky ze své branky pouze novic Domingue. Jako první ho gólem uvítal v nejlepší lize světa elitní obránce Erik Karlsson.

V závěru se pak ještě po brilantní individuální akci Bobbyho Ryana prosadil Mika Zibanejad, který tak stanovil konečné skóre 7:2 pro domácí Ottawu, která si tak připisuje důležité dva body, které ji opět přiblíží play-off. Arizona zůstává na Západě předposlední.

60:00

59:39
    Erik Karlsson dostal opět hodně času a prostoru, aby si připravil svou dělovou ránu, kterou ale tentokrát Domingue dokázal pokrýt.

58:58
    Domingue další střelu domácích hráčů kryje, minutu před koncem dnešního zápasu se bude vhazovat před jeho brankou.
    Mika ZIBANEJAD - 7:2

58:33
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí při hře ve čtyřech na obou stranách přidávají ještě další branku! Bobby Ryan s pukem na holi povozil na zádech Ekman-Larssona, uvolnil se i přes Gagnera a parádní přihrávkou do prázdné branky vybídl ke gólovému zakončení MIKU ZIBANEJADA! Asistence: Bobby Ryan.

58:12
    Rozhodčí nyní přerušili hru kvůli menší roztržce mezi Shinniminem a Milanem Michálkem, svého mladšího spoluhráče se pak navíc šel zastat Zbyněk Michálek, a tak došlo k zajímavému umravňování dvou českých bratrů. Shinnimin i Milan Michálek dostávají menší tresty za hrubost.

57:49
    Střela Michaela Stona sražena vysoko nad Lehnerovu branku, domácím se pak podařilo dostat kotouč mimo své pásmo.

57:02
    Mika Zibanejad se opět tlačil k dorážce, Domingue ale dokázal utěsnit puk u svého betonu.

56:34
    Karlssonovo nahození se pokusil tečovat Zibanejad, Ottawa dál pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

56:16
    Robin Lehner v klidu pokryl střelu Davida Mosse od pravého mantinelu do své lapačky.