Slovensko – Švédsko 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 02.04.2015, 18:20 • Tipsport arena, Praha • Generali play off Tipsport extraligy

Série pokračuje v sobotu v Třinci a my se s vámi těšíme na viděnou v pondělí, kdy se vrátí ještě jednou do Prahy. (21:21:05)

Necelé dvě minuty stačily Spartě k tomu, aby zvrátila v prodloužení vývoj zápasu na svou stranu. Hráčem zápasu je zvolený Marek Ďaloga.

Jaroslav HLINKA - 2:1

61:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jak je důležité míti JAROSLAVA HLINKU! Zatímco se většina třineckých hráčů věnovala valné hromadě u jedné z tyček, zjevil se Jaroslav Hlinka, vydoloval zpod hromady těl puk a zajistil vyrovnání semifinálové série. Bez asistence.

60:31
    Na ledě Sparty začíná druhé prodloužení v této sérii a Sparta se musí obejít bez kapitána Rolinka, který do něj nenastoupil.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Orsava z několik metrů prověřuje Novotného, ten puk drží v lapačce.

59:15
    Holešovičtí jsou aktivnější, hosté je ale vůbec nepouští do šancí. Prodloužení se blíží.

57:44
    Sparta nyní zamkla Třinec před brankou, Ďalogovy rány ale trefovaly jen hráče, případně zadní mantinel.

55:45
    Třinec se zatím brání dobře, půlku oslabení má zdárně za sebou.

55:14
    Polášek nyní pálí z dálky. Domácí díky dlouhé přesilovce cítí šanci na rozhodnutí zápasu a berou si oddechový čas.

53:50
    Sparťanský kapitán Rolinek míří na ošetření a do zbytku zápasu možná nebude moci nastoupit.

53:50
    Rolinka zasáhl Doudera vysokou holí a sparťanský kapitán s hlavou v ručníku opouští led a míří rovnou rovnou do kabiny... Na ledě po něm zůstává krvavá stopa.Třinecký obránce dostává 2+2 minuty za faul vysokou holí.

53:39
    Polanský zakončoval třinecký ťukes, Filip Novotný chytá a přerušuje hru.

52:09
    Ani tenhle pokus Holešovických o založení útoku nevyšel, tentokrát kvůli ofsajdu.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 31. Hlinka (Rolinek, Pilař), 62. Hlinka – 24. Polanský (Adamský, Galvas)

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Plíhal, Orsava – Chmielewski, Pechanec, Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Brejcha, Suchánek