Pittsburgh – Detroit 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 4:5 (po pr.) | San Jose – Washington 4:5 (po pr.)

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:45
    Petr Mrázek (DET) 40 minut, 14 zákroků, 3 góly, 76,5% (04:31:03)

Ve třetí třetině jsme již branku neviděli. Pittsburgh si své vedení pohlídla a Detroit i přes veškerou snahu nedokázal vstřelit další gól, který by ho dokázal vrátit částečně do hry a alespoň tím zdramatizoval zápas. Pens se tedy přiblížili díky dnešní výhře svému soupeři na rozdíl jediného bodu.

60:00

58:01
    Poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:40
    Zápas se už ale dohrává a Tučňáci v poklidu kombinují v obranném pásmu.

56:22
    Dacjuk našel Abdelkadera, ten ale nezamířil svou střelu na Fleuryho svatyni.

55:04
    Detroit už svého soka i přestřílel a momentálně vede na střelecké pokusy 24:20.

54:31
    Lapierre nyní nechal vyniknout lapačku Howarda.

53:03
    Crosby se dostal do první příležitosti v zápase, ale ani on hostujícího brankáře nepřekonal.

51:50
    Až nyní přerušil hlušší pasáž hry Comeau, jenž od modré střelou zápěstím zaměstnal Howarda.

50:11
    Hra nyní postrádá tempo a tak se hraje zejména ve středním pásmu

48:40
    Rudá Křídla se opět vystavili postavení mimo hru.

47:40
    Sutterův bekhend pořádně vystrašil Howarda.

47:00
    Hosté jsou ve třetí třetině lepší a na střely momentálně vedou 5:1. Důležitější je ale skóre a tam zaostávají a to výrazně.

45:38
    Tatar se objevil sám před Fleurym, ale svůj pokus zamířil až příliš vysoko.

44:43
    Howard nyní raději přikryl puk a uklidnil hru.

44:13
    Comeau se mohl dočkat další branky, ale z mezikruží nastřelil pouze Howarda.

43:28
    Zetterbergův pokus bekhendem z kruhu Fleury čekal.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 2. Hornqvist (Letang, Comeau), 13. Comeau (Honrqvist), 24. Perron (Lapierre), 28. Spaling (Scuderi, Despres) – 34. Weiss (Zetteberg, Kronwall)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Bortuzzo, Pouliot – Kunitz, Crosby (C), Perron – Comeau, Malkin, Hornqvist – Spaling, Sutter, Downie – Bennett, Lapierre, Adams. Trenér: Mike Johntson.
    Detroit Red Wings: Mrázek (41. Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Marčenko – Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader – Helm, Dacjuk, Tatar – Weiss, Sheahan, Glendening – Miller, Andersson, Jurčo. Trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Joannette, Leggo – Pancich, Amell