K. Vary – Liberec 6:2 (kon.) | Slavia – Třinec 5:4 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 8:1 (kon.)
Havířov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – PZ Kladno 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Chomutov – Sparta 5:4 (po pr.) | Olomouc – Kladno 7:0 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 1:4 (kon.)
Písek – Letňany 1:6 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Zlín 3:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:2 (3:0, 3:0, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.02.2015, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu

Já – Jan Volf, společně s mým spolukomentátorem Danielem Kubelkou, se s Vámi loučíme, děkujeme za pozornost a příště u nějakého on-line přenosu na počtenou! Přejeme hezký víkend. (15:17:48)

Statistiky duelu:

Střely – (11:10, 4:9, 9:7) – 29:26

Vyloučení – 7:6, Využití – 3:1, Vyšší tresty – 0:1, Trestné minuty – 14:22

Zásahy brankářů: 24:23

A je tu konec dámy a pánové. Karlovarští vítězí 6:2. Třetí třetinu inkasovali dvakrát, ale na celkový stav zápasu to nemělo žádný vliv. Když se na utkání podíváme od začátku, tak první dvě části patřily jasně domácím, v obou dali tři branky. Vytvořili si tak ve třetí třetině už těžko dosažitelný náskok 6:0. Liberec kontroval dvěma góly Šíra a Kačírka. To dává celkové skóre 6:2. Tři body do nadstavbové části berou Energetici z Karlových Varů.

Dnešní utkání dorostenecké RAKO extraligy (staršího dorostu) sledovalo 54 diváků.

60:00

55:16
    Dvouminutový trest pro tým z lázeňského města v západních Čechách. Na trestnou lavici putuje Milan Davídek, "tříbodový muž" dnešního duelu. Prohřešek – hákování.

51:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    MATYÁŠ KAČÍREK se stává druhým střelcem Bílých Tygrů z Liberce v tomto zápase. Snižuje tak stav na o něco málo přijatelnějších 2:6. Asistence: Bez

47:03
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru a dávají tak svůj premiérový gól v utkání. Snižují na 1:6. Autorem branky je RADEK ŠÍR. Asistence: Matyáš Kačírek

46:02
    Matěj Kurfürst (KVA) je dalším vyloučeným. V zápase bohatém na tresty, si tento mladík odpyká 2 minuty za držení protihráče.

43:11
    Matyáš Kačírek (LBC) si odsedí 2 minuty za napadení, je to už v pořadí 6. vyloučení Liberce.

40:01

Druhá třetina je minulostí a my jsme viděli stejně jako v té první 3 branky. Všechny daly domácí Karlovy Vary, které si tak upevnili vedení na příjemných a těžko dostižitelných 6:0. O 3 bodech je pravděpodobně rozhodnuto.

40:00

31:31
    Hráč libereckých Bílých Tygrů Miroslav Hylena dostává trest na 10 minut za nesportovní chování a to jen dokumentuje frustraci hostujícího celku.

28:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Dalším autorem branky, tentokráte už šesté, je MILAN DAVÍDEK. Karlovy Vary tak využívají svojí přesilovou hru právě včas. Do jejího konce totiž zbývalo jen 17 sekund. Asistence: Dominik Havlík, Ondřej Pajk

26:49
    Liberec tropí chybu za chybou a hned po inkasované brance, inkasuje i menší trest Petr Wiencek za podražení. 2 minuty oslabení pro liberecké.

26:29
    Karlovy Vary se vezou na vlně skvělé formy. Pátý gól domácích střílí ONDŘEJ PAJK. Asistence: Dominik Havlík, Milan Davídek

24:39
    Liberecký Jakub Mečíř překročil svým chováním rámec pravidel a půjde si sednout na dvě minuty za napadení.

Daniel Kubelka

Jan Volf

Branky a nahrávky: 10. Svoboda (Janata, Vodička), 11. Pastyřík (Hauzr, Prachař), 15. Prošek (Janata, Trapl), 22. Trapl (Davídek), 27. Pajk (Havlík, Davídek), 29. Davídek (Havlík, Pajk) – 48. Šír (Kačírek), 52. Kačírek

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Beran) – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Havlík, Prachař – Chodounský, Nguyen, Trapl, Svoboda, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Prošek, Kurfürst,, Janata.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Petruželka) – Šuráň., Klinger, Kunst, Mečíř, Velechovský, Starosta – Šír, Sviták, Rubeš, Čermák, Wiencek, Solenský, Černý, Jursa, Kačírek, Chlum, Hylena.

Rozhodčí: Zubzanda – Schopf, Belko