Arsenal – Monaco 1:3 (kon.) | Leverkusen – Atlético 1:0 (kon.)
Arsenal FC
1:3 (0:1)
AS Monaco
Středa 25.02.2015, 20:45 • Emirates Stadium, London • Liga mistrů

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:52:02)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:3.
    Rohy: 8:1. Fauly: 12:10.

Je za námi velmi zajímavý zápas Monaco se po něm může těšit na velice příjemnou cestu domů. Obraz hry se moc nezměnil. Arsenal si vytvářel a zahazoval šance a Monaco trestalo. V 53. minutě se hosté dostali do brejku a Berbatov zakončil naprosto chladnokrevně. Pro domácí svitla naděje v první minutě nastaveného času, kdy se po odraženém centru trefil Oxlade-Chamberlain, jenže o tři minuty později utekl Ferreira-Carrasco a křížnou ranou pečetil výsledek na 1:3. Pokud chce Arsenal pomýšlet na postup, bude muset v odvetě ukázat zcela jiný výkon v koncovce, tohle by totiž nemělo šanci.

90+4
    Yannick FERREIRA-CARRASCO - 1:3

90+4
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Jestli před chvílí byli domácí trochu nahoře, tak teď jsou opět dole. Silva vybojoval na vlastní půlce míč, přihrál na YANNICKA FERREIRU-CARRASCA, ten zasprintoval a zprava poslal na Ospinu křížnou ránu. Gólman si sice na míč sáhl, ten ale zaplul za brankovou čáru.

90+3
    Po Rosického faulu pálil z přímého kopu Ferreira-Carrasco a Ospina měl s jeho pokusem docela problémy...

90+2
    João Moutinho dostal žlutou kartu.
    Alex OXLADE-CHAMBERLAIN - 1:2

90+1
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Arsenal se vrací do hry v tomto dvojutkání, neboť na začátku nastaveného času přichází snížení. Po odraženém centru dostal od Kondogbii prostor pro střelu ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN a dokonale zakroutil ránu mimo Subašićův dosah – 1:2.

90
    Arsenal a teď už druhý rohový kop v několika málo vteřinách.
    Radost šťastného Berbatova.

89
    Po dlouhém sprintu po pravé straně šel do zakončení Ferreira-Carrasco, jenže mu už možná nezbývaly síly a jeho přízemní ránu Ospina bez problémů pokryl. Možná to chtělo přihrávku na zleva nabíhajícího spoluhráče.

88
    Subašić si zkušeně počkat a těsně před dotírajícím soupeřem získal míč do svého držení.

87
    Ještě jedna žlutá karta pro domácí, vyfasoval ji Mesut Özil.

86
    Hosté v dalším brejku, Ferreira-Carrasco sice akci nezvládl, ale trápit ho to moc nemusí.

84
    Je tu poslední střídání Monaka, místo Anthonyho Martiala nastoupil Bernardo Silva.

83
    Domácí rozehráli roh, centr dolétl na zadní tyč, kde byl Sánchez, jenže mu to nesedlo a jeho trochu krkolomný pokus skončil vedle.

82
    Střídají i hosté, Nabil Dirar odchází za potlesku fanoušků Monaka a místo něj nastupuje Layvin Kurzawa.

Aleš Pur

Branky: 90+1. Oxlade-Chamberlain – 38. Kondogbia (Moutinho), 53. Berbatov (Martial), 90+4. Ferreira-Carrasco (Silva)

Karty:   42. Coquelin (ARS), 74. Bellerín (ARS), 87. Özil (ARS) – 45. Echiejile (ASM), 90+2. Moutinho (ASM)

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Gibbs – Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (81. Rosický) – A. Sánchez, Özil, Welbeck – Giroud (60. Walcott).
    Náhradníci: Szczęsny – Paulista, Monreal, Chambers, Rosický, Oxlade-Chamberlain, Walcott.

AS Monaco: Subašič – A. Touré, Wallace, Abdennour, Echiejile – Kondogbia, Fabinho, Moutinho – Dirar (C) (82. Kurzawa), Martial (84. Silva) – Berbatov (75. Ferreira-Carrasco).
    Náhradníci: Stekelenburg – Kurzawa, A. Diallo, M. Carvalho, Silva, A. Traoré, Ferreira-Carrasco.

Rozhodčí: Aytekin – Kleve, Häcker