Buffalo – Vancouver 6:3 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:3 (kon.) | Columbus – Montreal 2:5 (kon.)
Toronto – Philadelphia 3:2 (kon.) | Florida – Chicago 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 0:1 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)
Buffalo Sabres
6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
Vancouver Canucks
Pátek 27.02.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Dnešní utkání je u konce! Buffalo Sabres dokázalo v dnešním zápase porazit Vancouver Canucks v poměru 6:3!

První třetina nabídla hodně vyrovnaný hokej. První branky jsme se dočkali ve 14. minutě, kdy Torrey Mitchell využil krásné přihrávky Moulsona. Hosté ale odpověděli prakticky hned. Po minutě se do úniku dostal Shawn Matthias a přesnou střelou k tyči vyrovnal.

I ve druhé třetině jsme viděli po dvou brankách. Jako první se trefili hosté, radovat se mohl Jannik Hansen. Domácí ale také odpověděli bleskově. Po chybě Clendeninga si Chris Stewart dokázal poradit se samostatným únikem.

Ve třetí třetině jsme viděli pět branek! Do vedení poslal Sabres Slovák Andrej Mezsároš a zdálo se, že Canucks to budou mít hodně těžké. O tři minuty později ale vyrovnal střelou z mezikruží Daniel Sedin. Gólová přetahována ale pokračovala. V 53. minutě se prosadil Torrey Mitchell. Uklidňující branka pro fanoušky Sabres přišla v 59. minutě, kdy se trefil po chybě gólmana Lacka Brian Flynn. Do prázdné branky poté pečetil vítězství Brian Gionta sekundu před koncem.

Buffalo si tak po skalpu Columbusu připisuje další vítězství. Vancouveru tak zkomplikovala cestu do play-off, neboť tyto body mu můžou v konečném účtováné hodně chybět.

Radim Vrbata (VAN) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:03

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se na vás těším bzry nashledanou! (03:47:01)

60:00
    Brian GIONTA - 6:3

59:59
    Sabres právě vstřelili branku!
    Do prázdné branky pečetil vítěství jednu sekundu před konce BRIAN GIONTA, který tak podtrhuje svůj dnešní výborný výkon. Bez asistence.

59:51
    Zřejmě poslední vhazování před Neuvirthem.

59:34
    Z pravé strany nahodil puk před branku Henrik Sedin, Neuvirth si ale mezi hráči puk našel a přerušuje hru.

59:03
    Canucks jsou sice nastěhováni v útočném pásmu, ale je vidět, že mají problémy se střílením branek. Vůbec se nemůžou dostat do střeleckých pozicí.

58:48
    Hosté to ještě zkoušejí v šesti! Lack na střídačce!
    Brian FLYNN - 5:3

58:28
    Tak a je pravděpodobně hotovo! Domácí vyhodili puk do pásma Canucks a Lack vyrazil z branky, aby puk rozehrál. Velmi rychle u něj ale byl Stewart, který puk vypíchl a poslal jej před prázdnou branku, kde byl BRIAN FLYNN a ten měl pozici jednoduchou! Asistence: Chris Stewart, Mark Pysyk

57:24
    Domácí se dostali k puku a vyvážejí jej do středního pásma. Canucks už moc času nezbývá.

56:48
    Sedinové a Hamhuis jsou u puku v útočné třetině. Domácí k nim ale velmi dobře přistupují a nedovolují jim vystřelit.

56:11
    Vancouver už opět usazený v útočném pásmu, zatím ale bez střelby.

55:27
    Foligno teď jel se svými dvěma spoluhráči do přečíslení. Foligno ale sám vystřelil z pravé strany, což asi nebylo nejlepší řešení, neboť střílel z velkého úhlu a Lack jeho pokus vytěsnil mimo.

54:49
    Puk je momentálně v pásmo Buffala, které se chystá na postupný protiútok.

54:19
    Vey se již dostával ke střele z mezikruží, výborně jej ale bránil Gionta, který mu vystřelit nedovolil.

54:03
    Hostujícímu Boninovi byla signalizována hra vysokou holí. Rozhodčí hru přerušil a budeme pokračovat po komerční přestávce.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 14. Mitchell (Moulson, Gionta), 29. Stewart, 45. Meszároš, 53. Mitchell (Moulson, Gionta), 59. Flynn (Stewart, Pysyk), 60. Gionta – 15. Matthias (Bonino, Hamhuis), 26. Hansen (Hamhuis), 48. D.Sedin (H.Sedin)

Buffalo Sabres: Neuvirth (Lindback) – Benoit, Bogosian, Weber, Ristolainen, Meszároš, Pysyk – Moulson, Mitchell, Gionta – Foligno, Flynn, Stewart – Larsson, Varone, Dalpe – Deslauriers, Ellis, Hodgson
    Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Hamhuis, Weber, Stanton, Clendening, Sbisa, Biega – D.Sedin, H.Sedin, Kassian – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Dorsett – Kenins, Horvat, Hansen

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Murphy, Sericolo