Buffalo – Vancouver 6:3 (kon.) | NY Rangers – Arizona 4:3 (kon.) | Columbus – Montreal 2:5 (kon.)
Toronto – Philadelphia 3:2 (kon.) | Florida – Chicago 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Minnesota 2:4 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 0:1 (kon.) | San Jose – Detroit 2:3 (kon.)

Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:51
    Jakub Kindl (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:35 (07:23:33)

1. Luke Glendening (DET) 1+0
    2. Pavel Dacjuk (DET) 1+0
    3. Antti NIEMI (SJS) 35 zák., 3 góly, 91,4%
    Obrovská radost hráčů Detroitu Red Wings, kteří dokázali v samotném závěru zápasu otočit vývoj střetnutí se San Jose Sharks a SAP Center opouštějí s výhrou 3:2. Skvělý zápas!

Detroit dvakrát prohrával a v závěru druhé třetiny mohl stav utkání otočit, jenže všechny jeho obrovské šance dokázal zneškodnit fantastický Antti Niemi. Brankář Sharks ale v poslední části hry přece jen kapituloval, když ho nejprve propálil Pavel Dacjuk a v čase 58:45 Luke Glendening, který dokonal dílo zkázy a vystřelil svému týmu vítězství. Konečné skóre. San Jose Sharks 2 Detroit Red Wings 3.

60:00

59:56
    Hráči Red Wings dvakrát minuli opuštěnou klec, ale vadit jim to nemusí, protože o vítězství u je nikdo nepřipraví.

59:20
    San Jose Sharks se vyžádalo oddechový čas.

59:20
    Joakim Andersson (DET) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

59:00
    Brána Sharks je opuštěna a Antti Niemi je na střídačce!
    Luke GLENDENING - 2:3

58:45
    Detroit právě vstřelil branku!
    LUKE GLENDENING střílí krásný gól a v samotném závěru otáčí stav utkání na stranu Detroitu Red Wings!! Gustav Nyquist si sjel za bránu na přihrávku Dannyho DeKeysera a poté našel u pravé tyče Luka Glendeninga, který bekhendem uklidil puk přesně do vzdálenějšího levého horního rohu. Krásná střela a Detroit vede 3:2. Asistence: Gustav Nyquist, Danny DeKeyser.

58:05
    Zápas se chýlí ke svému konci a vypadá to, že o osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo případně samostatné nájezdy.

57:26
    Přestože Antti Niemi dnes inkasoval dva góly, tak si troufám říci, že po závěru druhé třetině, v níž předvedl neuvěřitelné zákroky, bude vyhlášen první hvězdou zápasu.

56:47
    Jakub Kindl napřáhl od modré čáry ke tvrdě střele, která letěla těsně nad ledem a směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Antti Niemi ji ale levým betonem dokázal vykopnout!

56:03
    Logan Couture (SJS) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

56:03
    Stephen Weiss (DET) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

56:03
    Logan Couture poslal k zemi před bránou Detroitu k zemi Brendana Smitha, který zůstal ležet na ledové ploše.

55:00
    Sharks jakoby spoléhali na zákroky Anttiho Niemiho a nepřipouštěli si, že mohou inkasovat, což se jim před pár okamžiky vymstilo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Irwin (Thornton, Hannan), 27. Marleau (Pavelski, Couture) – 24. Pulkkinen (Sheahan, Weiss), 54. Dacjuk (Tatar, DeKeyser), 59. Glendening (Nyquist, DeKeyser)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Hannan – Dillon, Braun – Vlasic (A), Burns – Goodrow, Tierney, Kennedy – Hertl, Sheppard, Nieto – Marleau (A), Couture, Wingels – Karlsson, Thornton, Pavelski (A).
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Marčenko – Kindl, Dekeyser – Kronwall (A), Ericsson – Miller, Andersson, Jurčo – Weiss, Glendening, Pulkkinen – Abdelkader, Sheahan, Nyquist – Helm, Dacjuk (A), Tatar.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Steve Miller, Trent Knorr