CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 6:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HK Soči
Pátek 27.02.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall (kapacita 5600) • Play-off KHL

To je z mé strany vše pro dnešek, zítra od 15:00 série pokračuje dalším utkání na ledě CSKA a díky našemu on-line přenosu budete mít možnost znovu být u toho. (19:54:48)

Česká stopa v utkání
    Ondřej Němec (CSKA) – 0+0, 1 střela, čas strávený na ledě: 18:29.

Zásahy brankářů:
    Kevin Lalande – 23.
    Dmitrij Šikin – 37.

Vítěz základní části se ujímá vedení v sérii 1-0. Dnešní vítězství 3:0 se rodilo, ale velmi složitě a do poslední chvíle hosté žili. Rozhodují branku dal již v první minutě SImon Hjalmarsson, nicméně tu uklidňující na 2:0 vstřelil až tři minuty před koncem Jevgenij Arťuchin. Do té doby Soči měla několik možností srovnat stav utkání, ale Kevin Lalande v brance domácích dnes byl 100% a přispěl také velkou měrou k dnešnímu prvnímu vítězství favorita.

60:00
    MURŠAK - 3:0

59:51
    CSKA právě vstřelilo branku!
    JAN MURŠAK trefuje prázdnou branku a o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto! Asistence: Simon Hjalmarsson.

59:38
    Soči vybojovala útočnou třetinu a vhazování před Lalandem, ale zbýva již málo času.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Soči v šesti!

58:45
    Soči se nedaří přejít do útočné třetiny.

58:19
    Soči musí od své branky zakládat další útok.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí mají kotouč na svých hokejkách.

57:11
    Soči se nastěhovala do útočného pásma a snaží se vyvinout tlak.
    ARŤUCHIN - 2:0

56:38
    A nejspíše hotovo! Domácí se dočkávají druhé branky, JEVGENIJ ARŤUCHIN se nejprve pokoušel zasunout z poza branky, ale Šikin byl připraven, nicméně po zmatku před brankou se k němu kotouč ještě vrátil a už měl před sebou jen prázdnou branku a nebyl problém kotouč do ní poslat. Asistence: Damir Žafjarov.

56:26
    Po nepřesné přihrávce na hostujícího Krikunova se píská icing a hra se přesouvá před Šikina.

55:48
    Muršak podržel skvěle kotouč a našel v ideální pozici Tělegina, ale ten rychlou ranou trefil střed branky a zároveň Šikina.

55:00
    Radulov a Da Costa svou kombinaci nepřetavilo v zakončení.

54:09
    Šikin přesný proti ráně jediného dnešního střelce Hjalamrssona.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 1. Hjalmarsson (Da Costa), 57. Arťuchin (Žafjarov), 60. Muršak (Hjalmarsson)

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Děnisov (C), Zajcev (A), Němec, Kiselevič, Naumenkov, Panin, Bondarev – Grigorenko, Engqvist, Radulov A.(A) – Muršak, Hjalmarsson, Da Costa – Tělegin, Korotkov, Žarkov – Mamin. Trenér: Kvartalnov.
    HK Soči: Šikin (Gavrilov) – Koledov, Ščitov (C), Whitney, Jarvinen, Wilson, Derljuk, Šviděnko – Krikunov, Ignatuškyn (A), Kosticyn – Petersson, Emmerton (A), Ljudučin – Warn, Ščaslivij, Anisin – Radulov I., Krjukov, Ščerbina – Morozov. Trenér: Bucajev.

Rozhodčí: Bondar, Jeřábek (CZE) – Metalnikov, Sirotkin