Fehérvár – Znojmo 5:1 (kon.)
Fehérvár AV19
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 27.02.2015, 19:15 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (21:43:37)

Znojmo tedy nakonec veze z Maďarska poměrně krutou porážku, která se narodila během sedmi minut závěrečné třetiny, kdy Fehérvár čtyřikrát skóroval. Ani tento malý kolaps ale Orly nemusí tolik mrzet. Porážka Vídně se Salzburgem po nájezdech znamená, že znojemský celek už má v kapse jistotu umístění v první čtyřce a tedy domácí výhody pro play-off!

Zda se nakonec Orli umístí na třetím nebo čtvrtém místě rozhodnou poslední dvě kola. V tom nedělním se Znojmo od 17:45 utká na domácím ledě s Linzem. Více informací najdete na www.hcorli.cz.

60:00

59:32
    Zápas už se dohrává, domácí oslavují cenné vítězství.

58:55
    Znojmo v plném počtu a v útočné třetině, Šedivý se ale do zakončení neprobil.

58:24
    Sikorcin (FEH) dostává dvě minuty za vysokou hůl, pokračovat se bude ve čtyřech.

57:07
    Znojmo se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

56:55
    Bořuta (ZNO) je dalším potrestaným znojemským hráčem a závěr utkání tedy domácí sehrají v přesilové hře.

55:07
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Výsledek začíná být pro Znojmo hodně krutý, přitom ještě před sedmi minutami bylo skóre vyrovnané. Domácí jsou ale v euforii a další zásah za Holtova záda přidává PETER VINCZE. Asistence: István Bartalis a Csaba Kovács.

54:07
    Znojmu tahle rozhodující pasáž hry vůbec nevychází. Vyloučení Grofa trestá přesilovkou trefou FRANK BANHAM, který příklepem trefuje pravý dolní roh Holtovy klece. Asistence: Daniel Kóger a Ladislav Sikorcin.

52:32
    Jakub Grof (ZNO) dostává ve stejném čase, kdy padla branka Fehérváru, dvě minuty a domácí tak čeká ještě přesilová hra.

52:32
    Se znojemskými nadějemi na body to vypadá bledě. Domácí totiž zvyšují díky druhé brance ATTILY NÉMETHA, poté co puk z jeho hole s velkou dávkou štěstí doskákal až do sítě za Holtova záda. Asistence: Tamas Robert Sárpátki.

52:06
    Spolu s návratem vyloučeného Lattnera kryje Holt nebezpečnou Banhamovu střelu.

51:04
    Domácí kombinují před Holtem, chybí jim však střelba a nyní se sami vyhnali z pásma.

50:06
    Vyloučen Lattner (ZNO) a Fehérvár bude pokračovat v tlaku.

49:08
    Na druhé straně zasahuje Engstrand proti střele jednoho ze znojemských hráčů a přerušuje hru.

48:41
    Magosiho střela mířila nebezpečně do horního růžku, Holt na poslední chvíli zareagoval a vyráží.

47:25
    Tlak ale nakonec nese Fehérváru ovoce, poté co se ATTILA NÉMETH dostal k volnému puku po předchozí střele a dorážkou v těžké pozici překonává trochu se štěstím Holta. Asistence: Csanád Erdély a Johann Ejdepalm.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 11. Bartalis (Kovács, Vincze), 48. Németh (Erdély, Ejdepalm), 53. Németh (Sárpátki), 55. Banham (Kóger, Sikorcin), 56. Vincze (Bartalis, Kovács) – 39. Tomas (Pucher, Bořuta)

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Orbán, Tokaji, Wehrs, Szirányi, Ejdepalm, Varga, Reiter, Hetényi – Benk, Sikorcin, Magosi – Kóger, Sarauer, Banham – Kovács, Bartalis, Vincze – Németh, Erdely, Sárpátki. Trenér: Rob Palin.
    HC LERAM Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Nemčík, Sova, Grof, Havel, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Novák – Lattner, Pucher, Fiala – Špaček, Klhůfek, Jass. Trenér: Jiří Režnar.

Rozhodčí: Erd, Trilar – Loicht, Raković