Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:0 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:2 (kon.)
San Jose – Ottawa 2:4 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 5:2 (kon.) | Florida – Tampa 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Neděle 01.03.2015, 23:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

A to bude všechno. Loučíme se s vámi a přejeme dobrou noc, někdy příště u onlajnu na počtenou! (01:47:49)

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (CBJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:05

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
    2. Derrick Pouliot (PIT) 1+0
    3. Daniel Winnik (PIT) 0+1

Dnešní utkání sledovalo 18581 diváků.

Tučňáci na domácím ledě porazili Columbus 5:3 a bodově tak opět srovnávají Detroit!

Přitom v utkání od 18. minuty prohrávali, skóre otevřel hostující obránce James Wisniewski. O vyrovnání se ale postaral za 82 sekund Jevgenij Malkin po krásném průjezdu útočným pásmem. Druhá třetina nakonec rozhodl, neboť Penguins v ní vsítili celkem tři přesilovkové branky. Nejprve se prosadil David Perron (konkrétně tedy obránce Jack Johnson, jenž si dal vlastní gól), poté Jevgenij Malkin a nakonec ve 38. minutě svou druhou brankou v NHL Derrick Pouliot. Na začátku třetí třetiny, celkem po 18 sekundách jejího průběhu, dal pátou branku Tučňáků Steve Dowie. Daniel Winnik mu u ní asistoval a připsal si první bod v dresu Pens. V čase 45:37 snížil na 2:5 z pohledu Blue Jackets Ryan Johansen. 54 sekund před závěrečnou sirénou se ještě prosadil Nick Foligno, díky němuž se tedy skóre zastavilo na konečné hodnotě 5:3 pro Pittsburgh Penguins.

Střely: 41:25 (11:10, 16:6, 14:9)

60:00

59:59
    Marc-André Fleury to ještě zkusil přes celé hřiště do prázdné branky, tu ovšem nedokázal trefit.

59:40
    Curtis McElhinney míří z branky, hosté to zkusí ještě v šesti!

59:32
    Ofsajd hráčů Pittsburghu.
    Nick FOLIGNO - 5:3

59:06
    Columbus právě vstřelil branku!
    A ještě tu přecijen máme branku! NICK FOLIGNO přejel modrou čáru a využil toho, že Bortuzzo clonil Fleurymu ve výhledu. Střelou zápěstím překonal domácího brankáře a upravil tak na 3:5 z pohledu svého týmu! Asistence: Scott Hartnell.

58:58
    Bortuzzo tvrdou střelou minul branku!

58:09
    Pouliotův pokus ze středního pásma bez problémů McElhinney vyrazil.

57:20
    Zdá se, že Pens už chtějí tento zápas odehrát v klidu za svou brankou s pukem v držení. A Columbusu se do napadání také moc nechce.

56:31

56:02
    Střela Comeaua z voleje byla zblokována, hráči Columbusu poté vyhodili.

55:40
    Kris Letang pěknou střelou zápěstím trefil tyčku hostující svatyně!

55:34
    Kunitzův pokus dobře chytil Curtis McElhinney, který dnes podává dobrý výkon. A to i přes pět inkasovaných gólů.

54:45
    Martin nahrál na Letanga, který si sjel do střelecké pozice. Nakonec ale nejproduktivnější obránce Pittsburghu branku přestřelil.

Michal Luxa

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 19. Malkin (Kunitz, Martin), 23. Perron (Malkin, Letang), 25. Malkin (Letang, Crosby), 38. Pouliot (Hörnqvist, Crosby), 41. Downie (Winnik, Sutter) – 18. Wisniewski (Johansen, Johnson), 46. Johansen, 60. Foligno (Hartnell)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Bortuzzo, Pouliot – Perron, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Bennett.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Johnson, Savard, Tjutin, Wisniewski, Goloubef, Prout – Foligno, Johansen, Clarkson – Hartnell, Wennberg, Atkinson – Gibbons, Anisimov, Daňo – Tropp, Letestu, Boll.

Rozhodčí: Lee, Peel – Cherrey, Henderson

Diváci: 18581