SP v alpském lyžování - kombinace ženy, SuperG Vítěz: Anna Fenningerová (AUT) (kon.) | SP v alpském lyžování - obří slalom mužů 1. kolo Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.)
SP v alpském lyžování - obří slalom mužů 2. kolo Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | SP v alpském lyžování - kombinace ženy, slalom, Ba Vítěz: Anna Fenningerová (AUT) (kon.)
SP v alpském lyžování - obří slalom mužů 2. kolo, Ga-Pa

Vítěz: M. Hirscher (AUT)

Neděle 01.03.2015, 13:30Sjezdové lyžování

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (14:36:25)
    Marcel Hirscher zářil radostí. Vždyť druhého Felixe Neureuthera porazil o 3,28 sekundy:

15. Kjetil Jansrud (NOR) +5,13
    Celkově 94. pódiové umístění získal Benjamin Raich. Ten včera oslavil 37. narozeniny a nadělil si ten nejlepší dárek. Mimochodem, Marcel Hirscher bude slavit narozeniny zítra:

Marcel Hirscher nenechal nikoho na pochybách a dojel si v dnešním závodu pro vítězství, které stvrdil luxusním náskokem před tři sekundy na domácího závodníka Felixe Neureuthera. Třetí nakonec skončil veterán Benjamin Raich, u nějž se takovýto úspěch rozhodně nečekal. Průběžným pořadím se po nepříliš povedeném prvním kole posunul Ted Ligety, který skončil čtvrtý, naopak Fritz Dopfer a Matts Olsson druhé kolo nezvládli a propadli se až do druhé desítky.

Závod skončil.

31
    Ne! Jestli si někdo myslel, že Marcel Hirscher (AUT) pojede na jistotu, aby se dostal do cíle, tak se mýlil. Rakušan dojel do cíle s náskokem 3,28 sekundy! To je opravdu nevídané, opravdu famózní číslo. Zasloužené první místo, není o tom pochyb. Tohle byl prostě výkon hodný vedoucího závodníka obřího slalomu.

30
    Velezkušený Benjamin Raich (AUT) se pustil do druhého kola se vší vervou. A ve svých 37 letech může slavit umístění na bedně! I když to vypadalo, že tomu tak nebude, v závěru zrychlil a na Neureuthera ztratil jen 16 setin. Je druhý.

29
    Alexis Pinturault (FRA) nepřekonal Neureuthera, a to o 4 desetiny sekundy. V tuto chvíli má Němec jisté pódium. Francouz zabojoval alespoň o první pětku, v tuhle chvíli je třetí za Ligetym.

28
    Fritz Dopfer (GER) možná přijde i o první desítku. Druhé kolo se mu vůbec nevydařilo. A ztráta 1 sekundy a 52 setin sekundy mu určuje osmou příčku. Rozhodně nebude spokojený se svým výsledkem z Ga-Pa.

27
    Domácí publikum je na nohou! Felix Neureuther (GER) jel parádně, dokonce disponoval náskokem 88 setin sekundy na vedoucího Ligetyho. Takový sice do cíle nepřivezl, ale i tak může být spokojený. První místo si vysloužil za čas 2:46,51, disponuje konečným náskokem 28 setin.

26
    Matts Olsson (SWE) udělal velkou chybu na jednom úseku trati a dost zpomalil. Naprosto ztratil rytmus, pak se mu těžko vracelo do závodu. Do cíle dojel se ztrátou 1,25 sekundy a propadl se na sedmé místo. Švéd byl možná až příliš přemotivovaný.

25
    Roberto Nani (ITA) nezajel úplně čistý slalom. Některé branky dost podjížděl, pozdě se do nich vešel. Jeho ztráta 79 setiny je vlastně zasloužená, aktuálně mu určuje třetí pozici.

24
    Aktuální mistr světa Ted Ligety (USA) hodil všem závodníkům rukavici! Druhé kolo zajel výborně, především pak poslední část trati. Tam neuvěřitelně zrychlil. A nakonec předskočil Janku o 73 setin sekundy.

Průběžné pořadí:

1. Carlo Janka (SUI) 2:47,52
    2. Leif Kristian Haugen (NOR) +0,11
    3. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +0,32

23
    Posledním mužem před nejlepší osmičkou byl Carlo Janka (SUI). Svůj náskok si celkem slušně hlídal, branky projížděl velmi čistě, vybíral si i ideální stopu. Vedoucího Haugena nakonec porazil o 11 setin a dostal se na první příčku.

22
    Leif Kristian Haugen (NOR) jel po celou dobu vyrovnaně a nakonec si asi zasloužil posun na první místo. Muffata-Jeandeta porazil o 21 setin sekundy. Nor zajel opravdu slušně, může být spokojený.

21
    Kjetil Jansrud (NOR) pojal tenhle obří slalom dost zvláštním způsobem. V jeho jízdě bylo vidět, že využívá prvků jako při rychlostních disciplínách. Pro něj je každý bod důležitý, jel trošku na riziko, což se mu vyplatilo. V jednu chvíli málem upadl, ale vše ustál. Nakonec se dostal do cíle se ztrátou 52 setin sekundy, nejhůře bude patnáctý.