HC LERAM Orli Znojmo
4:5 (0:1, 1:4, 3:0)
KAC Klagenfurt
Pátek 06.03.2015, 18:30 • Zimní stadion města Znojma • Play-off EBEL

Poslední třetina přinesla opravu ohromné drama a velké zmrtvýchvstání domácích. Orli vsítili tři branky a značně zdramatizovali vývoj utkání. Hosté ale nakonec ustáli necelou minutu hry ve čtyřech proti šesti a svůj náskok ubránili. V sérii se tak ujímají vedení 1:0, druhý duel bude sehrán v neděli na jihu Rakouska.
    Od nás je to ze zimního stadionu ve Znojmě dnes večer vše a přejeme hezký zbytek dne. (20:55:39)

60:00

59:57
    Geier vyhazuje kotouč přes všechny čáry a trefuje pravou tyčku prázdné domácí klece. Orli už nemají šanci.

59:51
    Vhazování po Tuokkolově levici.

59:32
    Fiala bojuje o kotouč u mantinelu ve středním pásmu. Orlům se nedaří probojovat přes útočnou modrou.

59:10
    Orli v šesti! Nechvátal sedí na střídačce!

58:49
    Pavlikovský dřží hru v útočném pásmu.

58:29
    Vyloučen DeSantis (KLG) – 2 min. za zdržování hry.

58:19
    Havlíkův pokus od modré končí vyražen betonem.

58:11
    Jelikož se ještě před oddechovým časem hosté provinili zakázaným uvolněním, chystá se vhazování na jejich straně.

58:11
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Oba celky jsou kompletní.

58:00
    Lattner se ujal puku ihned po buly a napříč celým kluzištěm se vydal vstříc Tuokkolovi. Z vrcholu kruhu volil střelu, která směřovala do pravého horního rohu. Hostující brankář máchl lapačkou a puk byl v bezpečí.

57:49
    Nechvátal si nadvakrát poradil s nahozením od pravého mantinelu.

57:35
    Hosté s pukem na holi ve vlastním pásmu.

57:15
    Orlům rychle utíká čas, nyní musí vysoko forčekovat.

56:53
    Pavlikovský od modré pálí, Tuokkola vyráží.

56:40
    Orli ve čtyřech získali kotouč a míří dopředu.

56:10
    Nechvátal kryje střelu Pöcka od modré čáry.

Lukáš Peroutka

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 36. Šedivý (Bartoš, Bača), 42. Nemčík (Havlík, Pavlikovský), 53. Lattner (Pucher, Bořuta), 55. Fiala (Lattner, Pucher) – 9. Lundmark (Jacques), 23. Setzinger (DeSantis, Lundmark), 28. M. Geier (Koch, Setzinger), 30. Hundertpfund, 31. Setzinger (Hundertpfund)

HC LERAM Orli Znojmo: Holt (30. Nechvátal) – Bořuta, Sova, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Jass, Bača – Beroun, Šeda, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Pucher, Fiala.
    KAC Klagenfurt: Tuokkola (Swette) – DeSantis, Reichel, Vallant, Pöck, Schumnig, Furey – Setzinger, Koch, Geier M. – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – Geier S., Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban.

Rozhodčí: Gamper (ITA), Warschaw (USA) – Kaspar (AUT), Soós (HUN)