NY Rangers – Nashville 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 5:2 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Úterý 03.03.2015, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL
    O osobu Bena Smithe byl po utkání mezi novináři velký zájem.

Československá stopa
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:30
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:19 (06:59:13)

1. Alex Stalock (SJS) 20 zák., 0 gólů, 100%
    2. Ben Smith (SJS) 1+1
    3. Joe Pavelski (SJS) 1+1

Dnešní utkání sledovalo 17236 diváků.

Hokejisté San Jose Sharks poráží Montreal 4:0 a po třech porážkách v řadě si tak do tabulky připisují velmi důležité dva body. Žralokům dnešní zápas vyšel po všech stránkách. Habs jasně přehráli, Alex Stalock udržel čisté konto a posila z Chicaga, Ben Smith, se hned uvedl premiérovou trefou ve svém novém klubu.

Žraloci se v první třetině po úvodním oťukávání pustili do mohutné ofenzivy, již v 7. minutě je poslal do vedení Ben Smith a 47 sekund před přestávkou zvýšil na 2:0 po šťastných odrazech od tyčky a Priceho betonu Joe Pavelski.

Také druhá část začala v podobném duchu. Domácí Priceho doslova ostřelovali a ve 27. minutě skončila za jeho zády rána Matta Irwina. Teprve poté začali Habs trochu hrát, ale do konce periody se již skóre nepohnulo.

Montreal se snažil o korekci i v závěrečné části. Paciorettyho dorážku však vymetl z brankové čáry Brent Burns a tak v 54. minutě udeřilo ještě jednou na druhé straně, když se v přesilovce prosadil Patrick Marleau.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:7, celkem – 37:20.

60:00

59:56
    Desharnais s Gallagherem v náznaku šance, ale o tu je připravil obětavým skokem Brent Burns!

59:33
    Burns ještě z rohu nahazoval před branku, Price puk odrazil do bezpečí.

59:15
    Po buly střílel Nieto, Price si připisuje další zákrok.

59:11
    Dobrou šanci měl zkušený útočník Joe Thornton, Price byl tentokrát na místě.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.

58:40
    Smith si několikrát vyměnil kotouč s Nietem, až k šanci to ale nevedlo.

57:59
    Parenteau před odkrytou brankou nedosáhl na kotouč.

57:00
    Burnsova rána uvízla ve výstroji Priceho.

56:15
    Hertl nádherně obehrál dva protihráče a připravil tutovku Wingelsovi. Ten přestřelil!

55:24
    Domácí John Scott obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Míří rovnou do šaten, protože už by se nestihl vrátit do hry, ani kdyby se prodlužovalo.

55:07
    Logan Couture měl na holi pátý domácí gól! Price však předvedl krásný semafor, kterým zastavil puk, jenž mířil pod víko.

54:49
    Teď už jde pouze o to, zda Alex Stalock vychytá čisté konto.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Smith (Hertl, Vlasic), 20. Pavelski (Burns, Thornton), 27. Irwin (Wingels, Smith), 54. Marleau (Pavelski, Couture)

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Vlasic (A), Braun, Dillon, Mueller, Irwin – Pavelski (A), Thornton, Karlsson – Nieto, Couture, Marleau (A) – Hert, Smith, Wingels – Goodrow, Tierney, Scott. Trenér: Todd McLellan
    Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Gilbert, Beaulieu, Petry, Gončar – Gallagher, Desharnais, Pacioretty (A) – Galchenyuk, Plekanec (A), Eller – Smith-Pelly, De La Rose, Prust – Weise, Malhotra, Parenteau. Trenér: Michel Therrien

Rozhodčí: Watson, Morton – Miller, Sharrers

Diváci: 17236