Perfumerias Avenida – ZVVZ USK Praha 48:50 (kon.)
Perfumerias Avenida Salamanca
48:50 (9:13, 26:25, 37:36)
ZVVZ USK Praha
Úterý 03.03.2015, 21:00 • Salamanca, Španělsko • Euroliga - ženy

ANO! Pražské USK si připsalo velmi důležité vítězství ve čtvrfinále Euroligy, kdy porazilo Salamncu 50:48!

Pražanky do utkání nevstoupily vůbec dobře, brzo prohrávaly už o šest bodů. Poté se ale dokázaly skóre otočit. O poločase byl ale stav příznivější pro Salamancu 26:25.

Ve druhé části zápasu ale podalo USK výborný týmový výkon a skvěle zápas zvládlo hlavně po taktické stránce. Ve druhém poločase se týmy přetahovaly o vedení, rozhodující nakonec byla střela Jany Veselé v poslední minutě!

USK tak udělalo výrazný krok k postupu do závěrečného Final Four. Zdaleka ale ještě vyhráno nemá. Španělky již nemají, co ztratit a v pátek si půjdou pro vítězství. USK ale bude hnané domácím publikem a doufejme, že utkání skončí vítězné pro pražský tým!

To je z mé strany vše a v pátek od 18:00 se na vás budu těšit u textového přenosu ze druhého zápasu USK – Salamanca! Brzy nashledanou! (22:44:14)

40:00
    Konec zápasu. (48:50)

39:59
    Míč letěl pod koše na Robinsonovou, ta se do zakončení nedostala, neboť ji byl odpískán útočný faul! Do konce zbývají tři desetiny sekundy! (48:50)

39:57
    Wow! Robinsonová míč ještě sithla na hrací ploše, nicméně špatně rozehrála a míče se zmocnila Fernandézová, kterou ale zastavila Petrovičová! (48:50)

39:43
    USK teď vyčkává na konec časového limitu. (48:50)

39:39
    USK se výborně ubránilo a šlo do protiútoku. Na útočné polovině byla faulovaná Robinsonová. Hned poté si ale domácí kouč vzal oddechový čas. (48:50)

39:18
    A Jana Veselá dává za dva body!! (48:50)

39:02
    Střela Petrovičové přesná nebyla, nicméně Robinsonová výborně doskočila! (48:48)

38:36
    Reaznová neproměnila ani jeden trestný hod a stav zůstává vyrovnaný! (48:48)

38:36
    USK si bere oddechový čas. (48:48)

38:36
    USK se provinilo dalším faulem, celkově již čtvrtým! Domácí mají pouze jeden! (48:48)

38:10
    Robinsonová srovnává! (48:48)

37:54
    Střela Vaughnové přesná nebyla a míč se snažila doskočit Petrovičová. Rozhodčí ale balón přisoudili Španělkám. (46:48)

37:16
    Na druhé straně ale Robinsonová už nestihla míč na hrací ploše a je tu další ztráta USK. (46:48)

37:03
    Robinsonová střílela úplně osamocená z pravé strany za tři body, naštěstí byla neúspěšná! (46:48)

36:53
    Robinsonová faulovala Fernandézovou, následně si vzal domácí kouč oddechový čas. (46:48)

36:34
    Ferrariová dává za dva body a rozdíl je opět pouze dvoubodový. (46:48)

36:11
    Na rozdíl čtyř bodů navyšuje hostující Robinsonová! (44:48)

35:49
    Vaughnová pod košem dokázala ubránit Xargayovou a USK míří do protiútoku. (44:46)

Jan Havlovic

Perfumerias Avenida Salamanca: Rodriguezová, Fernandezová, Abaldeová, Ferrariová, Ortizová, Rezanová, Xargayová, Bléová, Montananaová, Murphyová, Robinsonová
    ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Veselá, Petrovičová, Hanušová, Hurgrová, Palauová, Bartáková, Elhotová, Vyoralová, Robinsonová
    Čtvrtiny: 9:13, 17:12, 11:11, 11:14