Winnipeg – Ottawa 1:3 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:1 (kon.)
Detroit Red Wings
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
New York Rangers
Čtvrtek 05.03.2015, 02:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

To je z dnešního duelu vše. Já se s vámi loučím a přeji dobrou noc či příjemné vstávání. (04:49:09)

0 + 1

Zápasu od první třetiny vládli oba gólmani a celé dvě třetiny nebyla k vidění jediná branka. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, které však nemělo dlouhého trvání. Red Wings dokázali využít přesilovku, když se z dorážky prosadil Marek Židlický.

Statistiky zápasu:
    Střely – 31:40
    Trestné minuty – 8:6

Marek ŽIDLICKÝ - 2:1

61:09
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Dacjuk zakončoval z bezprostřední blízkosti, proti této šanci ještě Talbot vytáhl parádní zákrok. Pak ale do kotouče plácl MAREK ŽIDLICKÝ, který se při svém debutu za Rudá křídla stává hrdinou zápasu. Asistence: Pavel Dacjuk a Henrik Zetterberg.

60:37
    Po rychlé výměně puku pálil Zetterberg. Dacjuk ale u pravé tyče nedokázal usměrnit kotouč do branky.

60:07
    Rangers vyhazují, Detroit nastavení začíná v přesilovce.

60:01

Od osmnácté minuty úvodní periody jsme se branky nedočkali. Přestože hra má slušné tempo a nechybí šance, na světelné kostce nad ledem stále svítí nerozhodný stav. O vítězi musí rozhodnout prodloužení, které v Detroitu započne za pár okamžiků.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely – 12:13

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Dlouho trvalo, než se Rudá křídla usadila v útoku. Kronwall nesupěl ani s druhou střelou. Talbot vytáhl krásný zákrok.

59:27
    Kronwallova střela byla zablokována. Rangers vyhazují.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:14
    Komplikace pro hosty. Stepan to přehnal s aktivitou a odsedí si menší trest za držení. Jak se ukáže nejlepší přesilovka NHL?

58:26
    Dacjuk dobře nabil Ericssonovi. Ten se do rány pořádně opřel, cíl však o pár centimetrů minul.

David Soumar

Branky a nahrávky: 7. Abdelkader (Zetterberg, Ericsson), 62. Židlický (Dacjuk, Zetterberg) – 18. Girardi (Nash, Boyle)

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Židlický – Jurčo, Dacjuk, Tatar – Abdelkader, Zetterberg, Cole – Weiss, Sheahan, Nyquist – D. Miller, Anderson, Glendening.
    New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh, Giardi, Staal, Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes J. T. Miller – Sheppard, Moore, Fast

Rozhodčí: P. Devorski, Pollock – G. Devorski, Brisebois