Boston – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – St. Louis 3:1 (kon.) | Washington – Minnesota 1:2 (kon.)
Tampa – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.) | Nashville – NY Islanders 3:4 (kon.)
Arizona – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Montreal 4:3 (3:2 po s.n.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
St. Louis Blues
Pátek 06.03.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Dnešní utkání je u konce! Philadelphia Flyers si připisuje veledůležité vítězství nad St. Louis Blues v poměru 3:1!

První třetina nenabídla nikterak záživný hokej. Hned ve druhém minutě ujížděl Simmonds s Rafflem dva na jednoho. Prvně jmenovaný ale střílel mimo. Poté zahrozil Tarasenko, který se dostal za obránce, únik se mu ale nepodařil dotáhnout do úspěšného konce. Ve 13. minutě se už hosté radovali, prosadil se Jaden Schwartz po pěkné přihrávce právě Tarasenka! Jednobrankové vedení Blues udrželi až do konce třetiny.

Ve druhé třetině se hrál hodně defenzivní hokej, hlavně St. Louis nechtělo udělat žádnou chybu a podle toho také hra vypadala. Flyers se snažili, ale kýženého vyrovnání se nedočkali.

Do třetí třetině ale vstoupila úplně jiná Philadelphia! Od začátku třetiny tlačili svého soupeře a v 50. minutě se dočkali, když vyslal tvrdou střelu od modré Michael Del Zotto a puk zapadl do branky. V tu chvíli už si asi každý představoval, jak bude vypadat prodloužení. Proti ale byl Wayne Simmonds, který tečoval střelu Streita a otočil stav utkání! V závěru ještě pojistil vítězství Flyers Michael Raffl.

Dmitrij Jaškin (STL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového textového přenosu se těším brzy nashledanou! (03:42:25)

60:00

59:52
    No a skoro se to hostům vyplatilo! Za brankou výborně zapracoval Berglund, který před brankou našel Tarasenka. Ruský střelec ale ztroskotal na výborném Masonovi!

59:29
    Blues to opět zkoušejí se šesti hráči v poli!

59:11
    Bouwmeester pouze nahodil puk do útočné třetiny!
    RAFFL - 3:1

58:47
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Blues se konečně dostali k náporu v útočné třetině. Po střele Backese se ale puk odrazil přímo na hůl MICHAELA RAFFLA, který trefuje odkrytou klec! Asistence: Pierre-Edouard Bellemare, Luke Schenn

58:14
    A Blues už to zkoušejí v šesti!

57:29
    Flyers teď velmi dobře hlídají střední pásmo a pro hosty je vlemi těžké se usadit v útočné třetině.

56:59
    Velmi kreativní Read opět vymýšlel "parádičky" na levé straně, do svých kliček se ale zamotal a do zakončení se nedostal.

Rinaldo ještě stihl posunout puk na modrou k Schennovi, který vystřelil. Jeho rána ale letěla přímo do lapačky Elliotta.

56:19
    Bellemare společně s Rinaldem drží puk v útočném pásmu, výborná práce této dvojice!

55:49
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a malý fanoušek se mohl pochlubit ostatním cenným "úlovkem".

55:39
    Matt Read dostal přihrávku na svou oblibenou levou stranu, měl proti sobě ale Lindbohma, i tak ale dokázal vystřelit. Elliott si ale jeho střelu na vzdálenější tyč dokázal pohlídat.

55:13
    Umberger ale dokázal puk dostat do středního pásma a vyhodil. Flyers na led posílají čerstvé síly.

54:34
    Třetí formace Flyers výborně pracovala v útočné třetině, poté ale Jaškin obral o puk Umbergera a hosté míří vpřed.

54:10
    Voráčkovi s Rafflem se nepodařilo udržet v útočném pásmu a čárový postřehl postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 50. Zotto (Read, Schenn), 52. Simmonds (Streit, Read), 59. Raffl (Bellemare, Schenn) – 13. Schwartz (Tarasenko)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Schultz, Streit, Del Zotto, L.Schenn, Colaiacovo, MacDonald – Raffl, Giroux, Simmonds – Read, Couturier, Voráček – Umberger, B.Schenn, White – VandeVelde, Bellemare, Rinaldo
    St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Lindbohm, Bouwmeester, Jackman, Bortuzzo – Steen, Backes, T.J. Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Rozhodčí: Pollock, Joannette – Cormier, Kovachik