Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Poprad
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 06.03.2015, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off

Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera. (20:10:57)

Hlasy z tlačovky

Josef Turek (tréner HKm Zvolen): Odohrali sme výborný zápas proti ťažkému súperovi. Prvá tretinu sme boli pod tlakom, ťažko sa nám hrali. Do druhej tretiny sme prišli ako nový tím, dostali sme sa rýchlymi gólmi do zápasu a boli sme radi za to, že sa nám podarilo vyrovnať, i keď sme chceli zápas otočiť v náš prospech. Tretina tretina bola vyrovnaná a aj predĺženie. Baroš nás výborne podržal v závere pri nájazde Bartečka. S výkonom tímu som spokojný.

Milan Jančuška (tréner HK Poprad): Ťažko sa hodnotí takto zbabraný zápas. Veľmi dobrá prvá tretina z našej strany. Druhá tretina bola nešťastná, urobili sme hrubé individuálne chyby. V závere druhej tretiny sme sa znovu dostali do zápasu, mali sme veľa šancí a aj veľa presilových hier, no nevyužili sme ich. Škoda, musíme dať hlavy hore a zajtra vyhrať.

Napokon rozuzlenie prichádza až v samostatných nájazdoch, v ktorých o výhre Zvolena rozhodol Michal Chovan. Zvolen sa teda ujíma vedenia v sérii 1:2.

O malú chvíľu vám prinesieme hlasy od trénerov z pozápasovej tlačovej konferencie.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKm Zvolen.
    Autorom víťazného gólu je MICHAL CHOVAN.

Začínajú domáci hokejisti.

Skončilo sa predĺženie, v ktorom mal Poprad viacero dobrých šancí, ale nepodarilo sa mu Baroša prekonať. O malú chvíľu začnú samostatné nájazdy, v ktorých sa definitívne rozhodne.

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:44
    Do ďalšej obrovitánskej šance sa dostal aj Richard Rapáč, ktorý si pred bránkoviskom položil Baroša, ale neprestrelil ho!

69:24
    Hostia vyhodili puk z obranného pásma priamo až do obranného pásma domácich, čo znamená zakázané uvoľnenie.

69:03
    Domáci sa dostali do obrovskej šance! Kurali vypálil od modrej čiary, Baroš vyrážal pred seba. Puku sa zmocnil Takáč, ktorý dával ešte na druhú stranu lepšie postavenému Hvilovi, lenže ten trafil iba Barošov betón!

68:52
    Matúš Paločko vypálil príklepom od modrej čiary, brankár Baroš však s istotou zachytil puk vo svojej výstroji.

68:16
    Škvaridlovi sa nepodarilo spracovať prihrávku od Juraška, následne teda môžu domáci začať pokojne z obranného pásma.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Kroták, 18. Gríger (Takáč, Kasík) – 25. Brabenec (Puliš), 26. Bortňák (Podkonický), rozh. náj. Michal Chovan