Magnitogorsk – Ufa 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Omsk – Barys 2:0 (kon.)

Vladimír Sobotka (Omsk) – do utkání nezasáhl

Ján Laco (Astana) – 33 zákroků, 2 obdržené branky (16:53:18)

Je dobojováno. Ve třetí třetině se domácí zaměřili na defenzívu a nedovolili Astaně ani jednou skórovat. Hosté sice nějaké šance měli, ale vždy narazili na výborného Kostina, který dnes podal výborný výkon. S konstatováním, že Omsk doma poráží Astanu 2:0 a ujímá se v sérii vedení 3:2, se s Vámi loučím.

60:00

59:47
    Popov se pokusil trefit odkrytou hostující klec přes celé hřiště. Kotouč končí na zakázaném uvolnění.

59:32
    Oddechový čas pro Avangard Omsk.

59:14
    Domácí jsou kompletní.

58:48
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:17
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč daleko od své branky.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Litviněnkův pokus od modré byl zablokován.

57:14
    Perežogin sevřel kotouč a je za to vyloučen na dvě minuty. Další šance pro hosty.

57:04
    Kuljaš vyvezl kotouč z pásma, přihrál ho Širokovovi, který se protáhl u mantinelu a následně vypálil. Lacovi kotouč vypadl, ale tam nebyl nikdo z domácích, kdo by ho doklepl do branky.

56:02
    Kvaša se dostal do postavení mimo hru.

55:38
    Domácí brání střední pásmo ve čtyřech a pouze nahazují kotouče za branku Laca. Omsk nemá kam spěchat.

55:08
    Kotouč končí po teči jednoho z domácích obránců v ochranné síti za brankou Kostina.

54:28
    Astana svou pětiminutovou přesilovou hru nevyužila a domácí již hrají v plném počtu.

54:02
    Tlak hostů stále trvá.

53:17
    Před domácí brankou byly veliké zmatky po střele jednoho z hostujících obránců. Kostin se měl co ohánět, aby mu kotouč nepropadl do branky.

52:36
    Barys se nastěhoval před branku Kostina, který ovšem ještě nemusel zasahovat.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 1. Kolarik (Perežogin, Popov), 31. Perežogin (Kolarik, Popov)

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Glučov, Ljamin, Chomitskij, Kulik, Gončarov – Perežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Kalinin "C", Kurjanov – Musatov, Neprjajev, Schutz – Semjonov, Fisčenko
    Barys Nur-Sultan: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Ryspajev – Dawes, Boyd, Puškarjov – Ruděnko, Antropov "C", Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Gavrilin – Michailis, Kvaša, Romanov – Rachmanov

Rozhodčí: Gusev, Zacharov – Otmachov, Palei