Francie
1:3 (1:1)
Brazílie
Čtvrtek 26.03.2015, 21:00 • Stade de France, Paříž • Reprezentační zápasy

Dnešní krásný zápas je u konce! Francie vedla, nicméně Brazílie dokázala vývoj utkání otočit a zvítězila 3:1!

První poločas nabídl skvělou podívanou. Francouzi se do zápasu pustili pěkně zostra a hned v desáté minutě mohli jít do vedení. Proti Benezmově hlavičce ale vytáhl parádní zákrok Jefferson. Ve 20. minutě střílel nebezpečně Neymar, proti jeho střele se ale vytáhl Mandanda! O minutu později udeřilo na druhé straně! Na roh Valbueny si naskočil Raphaël Varane a Franci šla do vedení. Brazilci se poté vůbec nemohli dostat zpět do hry, nicméně v 41. minutě vyrovnali. Na míč od Firnima si naběhl Oscar a prostřelil Mandandu!

Francie vstoupila do druhého poločasu aktivněji, nicméně opět inkasovala. V 57. minutě se rozběhl Willian, dokázal udržet míč a předložil jej Neymarovi, který se trefil přesně k tyči! Francie poté svého soupeře "mačkala" a vytvořila si několik slibných šancí. Ve výborném výkonu ale pokračoval Jefferson. V 69. minutě Brazilci své vedení navýšili! Na roh Williana si naskočil Luiz Gustavo a Brazílie vedla 1:3! V závěru ještě nebezpečně střílel Fekir, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla. Brazílie v závěru několikrát střídala a Francie už se k závěrečnému tlaku nedostala.

STATISTIKY ZÁPASU
    Držení míče – 44% – 56%
    Střely na branku – 5 – 8
    Střely mimo – 2 – 3
    Rohové kopy – 7 – 5
    Zásahy brankářů – 5 – 4

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou! (23:01:13)

90+4

90+3
    První žlutou kartu utkání dostává Brazilec Souza za ostrý zákrok na Benzemu.

90+2
    Brazílie opravdu závěr zápasu hodně protahuje. V posledních minutách už páté střídání! Ze hřiště jde Elias a je nahrazen Marcelem.

90+1
    Benzema byl teď velmi tvrdě dohrán Thiagem Silvou, rozhodčí neváhal a faul odpískal. Francie rozehrála standardní situaci nakrátko a kombinuje na polovině svého soupeře.

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Teď už opravdu jde ze hřiště Luiz Gustavo. Na hřišti je nahrazen Fernandihnem.

88
    Velmi vtipná situace se udála u třetího střídání Brazílie. Luiz Adriano byl připraven u postranní čáry a kříčel, že má být střídán Luiz Gustavo. Nakonec byl ale vystřídán Roberto Firnimo, který byl zřejmě nejblíže.
    Střela Fekira mířila těsně vedle

87
    Nabil Fekir je po svém příchodu velmi aktivní! Teď dostal přihrávku na pravou stranu od Benzemy, útočník Lyonu udělal kličku do středu a vystřelil přízemní střelu, ta skončila těsně vedle pravé tyče Jeffersonovo branky!

86
    Podruhé v dnešním zápase střídá Brazílie. Ze hřiště jde jednogólový Oscar, na hřiště míří Souza.

85
    Nabil Fekir si dovolil velmi odvážnou kličku proti Filipemu Luisovi. Obránce Chelsea se ale obehrát nenechal a hráče Lyonu poslal k zemi. Žlutou kartu však hostující hráč neuviděl.

84
    Čtvrté střídání týmu Francie. Deschamps posíla do hry dalšího útočníka. Přichází Olivier Giroud, ze hřiště jde Matuidi.

83
    I Carlos Dunga sáhá k prvnímu střídání. Výborný výkon dnes podal Willian, toho nahrazuje útočník Doněcku Douglas Costa.

82
    Didier Deschamps se snaží rozproudit hru svého týmu dalším střídáním. Ze hřiště odchází Valbuena, který dnes předvedl dobrý výkon. Nahrazuje ho mladý Payet.

81
    Sagna měl proti sobě dvojici protihráčů, i tak si ale obránce Manchesteru City dokázal poradit a může postupovat vpřed.

80
    Do vápna posílal z levé strany velmi rychlý centr Sagna. Na ten si počkal uvnitř vápna Silva, kterému nedělalo problém míč odkopnout.

Jan Havlovic

Branky: 21. Varane (Valbuena) – 41. Oscar (Firnimo), 57. Neymar (Willian), 69. Gustavo

Karty:   90+3. Souza (BRA)

Francie: Mandanda – Evra, Sakho, Varane, Sagna – Matuidi, Schneiderlin, Sissoko – Griezmann, Benzema, Valbuena
    Náhradníci: Lacazette, Costil, Trémoulinas, Jallet, Payet, Kondogbia, Guilavogui, Zouma, Koscielny, Fekir, Giroud, Ruffrier

Brazílie: Jefferson – Filipe Luis, Silva, Miranda, Danilo – Elias, Gustavo – Willian, Neymar, Oscar – Roberto Firnimo
    Náhradníci: Diego Alves, Douglas Costa, Fabinho, Fernandinho, Gabriel Paulista, Gil, Luiz Adriano, Marcelo, Marcelo Grohe, Philippe Coutinho, Robinho, Souza

Rozhodčí: Rizzoli – Tonolini, Manganelli (vš. ITA)