CSKA Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 26.03.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

Toto je ode mě pro dnešek vše. První semifinálový zápas letošního play-off KHL je u konce, já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.

Československá stopa
    Ondřej Němec (MOS) 0+0, čas na ledě 18:19
    Roman Červenka (PET) 0+0, čas na ledě 17:43 (19:58:31)

Dnešní utkání sledovalo 5600 diváků!

Je dobojováno, CSKA Moskva poráží SKA Petrohrad 3:0! A ujímá se tak vedení v sérii. Třetí třetinu načali slibně hosté, ale poté jejich tlak zmizel, nakonec ve 49. minutě rozhodl Jan Muršak, když brilantně tečoval střelu Radulova. Hra byla velmi vyrovnaná, CSKA ovšem využilo šanci na rozdíl od Petrohradu. V 52. minutě jsme viděli ošklivou situaci, ze které vůbec nevyvázl dobře Kalinin po kontaktu s Arťuchinem. Uvidíme, zda-li ještě zasáhne do série. Každopádně tato série bude ještě hodně zajímavá.

STAV SÉRIE PO KONCI DUELU: 1:0

60:00

59:37
    Konec zápasu dohrává CSKA Moskva v pásmu Petrohradu, o vítězi je rozhodnuto.

59:07
    Zajcev nastřelil tyč!

59:03

58:22
    Damir Žafjarov dlouho kombinoval s pukem, nakonec se rozhodl pro střelu. Tu ještě zkoušel Korotkov tečovat, Koskinen si ale se vším poradil.

57:46
    Muršak nedokázal protlačit kotouč do sítě, i když stál sám před Koskinenem! CSKA má v této hře 4 na 4 jasnou převahu.

57:03
    Na ledě se strhla menší potyčka, i když na pěstní souboj nakonec nedošlo mezi nikým. Odnesl to kapitán hostů Ilja Kovalčuk (PET), bude se hrát 4 na 4.

56:12
    Současně vyloučeni za hrubost: Dmitrij Judin (PET) a Jevgenij Arťuchin (MOS). Ruský sniper tak pobyl na lavičce, na ledě a nyní putuje zas na lavičku.

55:52
    Arťuchin se ocitl v dokonalé šanci! Parádně si obehrál Judina a mohl zavěšovat, jenže o kousek minul. Nádherná šance pro domácí.

55:30

55:11
    Žarkov se vydával na únik! Cestu mu ale komplikoval Ericsson a poté si kotouč sebral Martensson, tudíž z té akce nakonec nic nebylo.

54:35
    Čudinov nedokázal udržet pásmo a Petrohrad se musí do třetiny Moskvy probojovávat zas a znovu.

53:30
    Jevgenij Arťuchin (MOS) ještě jednou, nyní nepříjemně narazil na mantinel Tichonova, který si ještě ťukl hlavou o plexisklo. Přesilovka pro Petrohrad.

53:18
    Petrohrad si drží kotouč na holích, jenže se mu nedaří dostat se do výraznějších šancí.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 7. Radulov (Ljubimov), 24. Ljubimov (Radulov, Hjalmarsson), 49. Muršak (Radulov, Hjalmarsson)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov, Zajcev, Naumenkov, Němec, Panin, Jegoršev, Kiselevič – Ljubimov, Grigorenko, Radulov – Hjalmarsson, Arťuchin, Muršak – Žarkov, Žafjarov, Korotkov – Makarov, Mamin, Volkov – Stas
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Alexandrov, Chafizullin, Bělov, Čudinov, Judin – Kovalčuk, Ericsson, Červenka – Šipačjov, Panarin, Dadonov – Thoresen, Tichonov, Martensson – Burdasov, Ketov, Kablukov

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Antonín Jeřábek – Dmitrij Sivov, Sergej Šeljanin