Kazachstán – Island 0:3 (kon.) | Česko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Izrael – Wales 0:3 (kon.)
Ázerbájdžán – Malta 2:0 (kon.) | Chorvatsko – Norsko 5:1 (kon.) | Nizozemsko – Turecko 1:1 (kon.)
Andorra – Bosna 0:3 (kon.) | Belgie – Kypr 5:0 (kon.) | Bulharsko – Itálie 2:2 (kon.)
Česko
1:1 (0:1)
Lotyšsko
Sobota 28.03.2015, 18:00 • Stadion Eden, Praha • Kvalifikace ME

Pilařova trefa v devadesáté minutě udržela český tým v čele tabulky, nicméně Island se výhrou 3:0 v Kazachstánu přiblížil na rozdíl jediného bodu a to ještě večer třetí Nizozemci, aktuálně se sedmibodovou ztrátou na Česko, přivítají Turecko. I tento duel, pro další průběh skupiny velmi důležitý, přineseme v našem přenosu.

S konstatováním, že Češi nezvládli roli favorita a v posledních momentech zachraňovali s Lotyšskem alespoň bod, se z pražského Edenu loučí Tomáš Kohlmann a při dalších přenosech se těším na přečtenou. (19:56:37)

Čeští fotbalisté poprvé v probíhající evropské kvalifikaci přicházejí o body, ten jeden proti Lotyšsku ale zachránili v samém závěru zápasu, kdy Procházkovu střelu dorazil do sítě Václav Pilař. To už hosté hodinu vedli, když Višnakovs ve třicáté minutě využil obrovské hrubky Plašila a po rychlém brejku otevřel skóre zápasu.

90+4

90+4
    Daridovu ránu brankář Vanins pouze vyrazil před sebe a Tomáš Necid měl na kopačce tříbodovou trefu, ovšem trefil pouze ležícího lotyšského brankáře!

90+3
    Češi nadále bojují o vítězství, zpoza pokutového území se do odraženého míče opřel Limberský, rána mu ale nesedla a brankář Vanins ji zachytil.

90+2
    Na Rosického centr si naběhl Václav Kadlec, v pokutovém území ale pouze prodloužil míč k brankáři Vaninsovi.

90+1
    Žlutou kartu si v ruce sudího Estrady prohlíží Bořek Dočkal.

90+1
    Španělský rozhodčí Estrada k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty.

90+1
    Z Pilaře se tak stává muž devadesáté minuty. V září proti Nizozemsku právě v poslední minutě rozhodl o výhře 2:1 a svoji druhou branku v dosavadním průběhu kvalifikace tak přidal také v devadesáté minutě.
    Václav PILAŘ - 1:1

90
    Česko právě vstřelilo branku!
    Půlminutu před uplynutím normální hrací doby se české obecenstvo dočkalo! Procházka dostal přesný pas do pokutového území, jeho ránu ještě Vanins vyrazil, VÁCLAV PILAŘ už ale dorážel míč do prázdné branky!

88
    Gebre Selassie posunul míč do pokutového území Dočkalovi, jeho centr ale přeletěl všechny fotbalisty před lotyšskou brankou.
    Šabalova šance

87
    Vršovická aréna naprosto umlkla v momentě, kdy Čech nenačasoval dobře své vyběhnutí z branky daleko do pole, Šabala uspěl v osobním souboji s Limberským a slavného brankáře přehodil, míč se ale dokutálel pár decimetrů vedle české branky!

86
    Rosického centr se ale neujal, Lotyši zatím brání standardní situace precizně.

86
    Češi vybojovali další rohový kop a nadále trpělivé publikum žene domácí fotbalisty do útoku.

84
    Kadlec přihrávkou z otočky hledal u vzdálenější tyče Necida, na něj sice zívala prázdná branka, útočník nizozemského Zwolle ale měl k míči dobrý metr a půl daleko.

83
    Na Rosického centr z levého křídla si naběhl Gebre Selassie, ten ale hlavou nasměroval míč daleko vedle lotyšské branky.

82
    Čeští fotbalisté už mají na odvrácení blamáže pouze zhruba deset minut i s předpokládaným nastaveným časem.