Dubnica – Šamorín 2:1 (kon.) | Nové Mesto n/V – Pohronie 4:2 (kon.) | Skalica – Slovan Bratislava U21 2:1 (kon.)
Žilina B – Trnava B 2:2 (kon.) | L. Mikuláš – MFK Zvolen 2:2 (kon.) | R. Sobota – Trebišov 3:0 (kon.)
Bardejov – Lok. Košice 3:3 (kon.) | Prešov – Bodva Moldava 5:0 (kon.) | Michalovce – Dolný Kubín 1:0 (kon.)
Nitra – Senec 0:0 (kon.)
FC Nitra
0:0 (0:0)
ŠK SFM Senec
sk Sobota 28.03.2015, 16:30 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Pod Zoborom diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Senčania boli síce bližšie ku gólu, ale Hipp si dnes bránu postavil dobre. Na druhej strane Kostolanský veľa roboty nemal a tak stretnutie sotva priemernej úrovne končí zaslúženou deľbou bodov. (18:26:57)

90+2

86
    Hostia siahali po troch bodoch. Po strele Tomoviča zazvonila žrď za brankárom Hippom.

80
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Rakovan, prichádza Fábry.

76
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Kováč, prichádza Šmahajčík.

73
    Žltú kartu dostáva Valenta (FC Nitra).

65
    Dnešné stretnutie sleduje 360 divákov.

63
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Kemlage, prichádza Valenta.

60
    Striedanie v tíme ŠK SFM Senec: z ihriska odchádza Lago, prichádza Pomichal.

46
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Benčík, prichádza Šmehyl.

46
    Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase sa pod Zoborom hral len priemerný medzišestnástkový futbal. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali hostia, keď v 36. minúte nastrelil Tomovič spojnicu. Domáci si vyloženú gólovú šancu nevypracovali a na prestávku sa tak ide za bezgólového stavu.

45
    Prvý polčas sa skončil.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Nitra: P. Hipp – Kolmokov, M. Kostoláni, Paukner, Petráš, Urblík, Rakovan, Benčík, Kemlage, Kotora, Harbuľák
    Náhradníci: Stránský – Šmehyl, Fábry, Kotrík, Petráni, Valenta

ŠK SFM Senec: P. Kostolanský – Polgár, Ágh, Lénárth, Hlavatovič, Bedecs, Asanović, Lago, Lola, Tomovič, Kováč
    Náhradníci: Šmahajčík – Rechrech, Huszár, Pomichal, Morháč, Paldan, Milošovič

Rozhodca: Vlčej – Hrčka, Budáč.

V sobotu nastúpia pod Zoborom dve doposiaľ v jarnej časti neporazené mužstvá. Obom tímom pôjde o veľa. Jesenné merania síl v Senci sa skončilo remízou 2:2. Oba tímy sa naposledy v meste kniežaťa Pribinu stretli 25. januára minulého roka v rámci zimnej prípravy. Senec vďaka gólom Brcáka a Pomichala zvíťazil 2:0. Predpokládame, že toto zaujímavé stretnutie sa bude niesť v útočne ladenom duchu. Náš tip: 2:3.

Futbalisti FC Nitra vstúpili do jarnej časti mimoriadne úspešne. Vďaka trom víťazstvám po sebe sa posunuli v tabuľke na 2. miesto. Ak si ho chcú však udržať, musia v domácom prostredí bezpodmienečene zvíťaziť. Nitrania v tejto sezóne vyhrali na domácom ihrisku 5 zápasov, remizovali jedenkrát a 4 zápasy prehrali. V domácom prostredí patria medzi priemer 2. ligy. Corgoni si proti Senčanom veria , veď už na jeseň pri Slnečných jazerách viedli s týmto súperom po polčase 2:0. Sľubný náskok ale neudržali a zo Senca si napokon niesli iba jeden bod za remízu 2:2. Nitra má už účasť v skupine o postup do prvej ligy istú.
    ŠK SFM Senec vstúpil do jarnej časti tesným víťazstvom na pôde Trnavy B 1:0. V ďalšom kole prišla domáca remíza so Šaľou 1:1 a zatiaľ v poslednom kole zdolal doma Dubnicu 2:0. Senec sa aktuálne nachádza v tabuľke na 6. mieste, no siedme Pohronie zaostáva iba o skóre. Senec má síce všetko vo vlastných rukách, ale ak chce hrať v skupine o postup musí pod Zoborom uspieť. Ak sa im to podarí, nemusia sa obzerať ani na výsledok stretnutia Nové Mesto – Pohronie. Senčania si na ihriskách súperov poradili naplno iba trikrát, dvakrát remizovali a až päťkrát odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami. Senec má "vonku" problém strieľať góly, veď v tejto sezóne ich menej ako SFM dalo iba posledné Nové Mesto.

Po troch jarných víťazstvách a so skóre 9:1 privíta FC NITRA v záverečnom 22. kole základnej časti II. ligy západ súpera od Slnečných jazier ŠK SFM Senec, ktorý bude na diaľku bojovať s FK Pohronie o účasť v nadstavbovej časti. Stretnutie má pod Zoborom úvodný výkop o 16.30.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.