Detroit – Tampa 4:0 (kon.) | Toronto – Ottawa 4:3 (po pr.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Montreal – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Columbus 2:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:1 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.)
Nashville – Calgary 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Neděle 29.03.2015, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Pro dnešek je to všechno. Věřím, že jste si napínavý duel užili až do konce. Přeji vám dobrou noc a na shledanou. (04:46:29)

3. Nino Niederreiter (MIN) 2+0

Kings tedy nenavýšili jednobodový náskok, který mají před Calgary. Na postupovou pozici, kterou stále drží se navíc tlačí také Žraloci ze San Jose. Nu, čeká nás nesmírně zajímavý závěr základní části. Ať do bojů o Stanley Cup postoupí ten lepší!

Hosté byli od druhé třetiny lepším týmem. Darryl Sutter probudil ospalé Krále tím, že po první přestávce poslal do branky Martina Jonese. Tento impuls vlil jeho svěřencům krev do žil, ale zkrátka a dobře, co s tím máte dělat, když na druhé straně stojí zeď s nápisem DUBNYK na zadní straně...

Jednoznačným pánem ledu byl dnes Devan Dubnyk, který čelil 32 střelám. Pouze jednu z nich, z hokejky Dwighta Kinga, propustil za svá záda.

Je dobojováno. Minnesota Wild poráží Krále z druhého největšího města Ameriky 4:1.

60:00
    MIKKO KOIVU - 4:1

58:38
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Králům se výhodu jednoho muže v poli nepodařilo zužitkovat. Druhým dvougólovým střelcem večera se stává MIKKO KOIVU, který střelou do prázdné branky pečetí výhru Minnesoty Wild. Bez asistence.

57:58
    Hosté zkoušejí hrát v šesti! Martin Jones odjíždí na střídačku.
    NINO NIEDERREITER - 3:1

56:57
    Tak domácí si počkali. A kdo se počká, ten se dočká. Secvičenou akci, kdy si NINO NIEDERREITER sjíždí v přesilovce mezi kruhy a tečuje nahození spoluhráče do protipohybu gólmana, jsme v podání Minnesoty viděli nesčetněkrát. A když to vychází, proč to neopakovat. Asistence: Jared Spurgeon, Marco Scandella.

56:43
    Domácí se drží v útočném pásmu, a to je podstatné. Ke střele se neženou. A vteřinky ubíhají.

55:56
    Tyler Toffoli (LAK) velmi nešikovně podráží Ryana Sutera a dostává 2 minuty za podražení. To je nežádoucí komplikace pro jeho spoluhráče.

55:29
    Zach Parise se dostal po prapodivném odrazu puku od mantinelu do střelecké pozice. Martin Jones chytá.

55:10
    Do konce zápasu zbývá necelých 5 minut. Hosté jsou od druhé třetiny aktivnějším týmem. Na střely vedou 31:18. Leč na góly prohrávají 1:2.

54:32
    Anže Kopitar kroužil s pukem na holi skrz útočné pásmo, ale nic kloudného nevymyslel. Kotouče se ujímá Ryan Suter a vyhazuje do středního pásma. Chvilka odpočinku pro mašinku.

53:49
    Puk mezi diváky. Poslal ho tam Marco Scandella. Udělal tak ve středním pásmu, proto se vylučovat nebude.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 4. Niederreiter (Koivu, Stewart), 14. Koivu (Stewart), 57. Niederreiter (Spurgeon, Scandella), 59. Koivu – 24. King (Toffoli, Carter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäkström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – R. Carter, Haula, Schroeder
    Los Angeles Kings: Quick (21. Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Sekera, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, J. Carter, Toffoli – Clifford, Richards, Nolan – Brown, Shore, Lewis

Rozhodčí: Dwyer, St. Laurent – Sharrers, Cvik