Handball PSG Zlín
21:19 (9:10)
DHC Slavia Praha
Středa 01.04.2015, 17:00 • Sportovní Hala EURONICS, Zlín • Interliga ženy

S konstatováním, že Zlín porazil Slavii po jedenácti zápasech, se ze zlínské haly EURONICS loučím a přeji hezký zbytek dne. (19:00:15)

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: "Už minulý zápas na Slavii byl dobrý, dnes ale rozhodlo to, že ve druhém poločase se soupeř prosadil za dvacet minut jen dvakrát. Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak. V prvním poločase se nám podařilo nějaké situace parádně sehrát, ale nedokončit. To samé v obraně, kdy jsme třeba vyvinuli tlak, dvě přerušení, chyba a soupeř nám dal gól. O pauze jsem měl důrazný proslov a nyní si to ale vyposlechli. Vzali si to k srdci, zlepšila se obrana, měli jsme tam také úsek, kdy jsme vyhráli 5:0, mohli jsme jít i do devítibrankového trháku, ale nestalo se a soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Dnes dobře chytala Túrociová, také byl dobrý střed. Co se týče play off, máme to nyní ve vlastních rukou, dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý."

Richard Řezáč, trenér DHC Slavia Praha: "Vstup do utkání byl dobrý, ale bohužel asi od 15. minuty prvního poločasu jsme se trápili v koncovce, což se projevilo jak v minulém utkání v Prešově, kde jsme nevyužili dvacet vyložených šancí, tak dnes, ovšem Zlín už není Prešov a dokázal toho využít. S takovouto úspěšností šancí nemůžeme nikdy, nikde a proti nikomu uspět. Nevím, kde je chyba, protože ty hráčky to v sobě mají, ale najednou je v nich nejistota v koncovce. Zlín dnes vyhrál zaslouženě, protože na devatenáct branek se nedá vyhrávat."

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo v hale EURONICS 200 diváků.

Důležité body v boji o play off zůstávají ve Zlíně, favorizovaná Slavia zápas ztratila ve druhém poločase, kdy se poprvé prosadila až ve 39. minutě. Konečný stav je tak 21:19 pro domácí.

60
    Konec zápasu. (21:19)

60
    Ještě jednu branku mohla v závěrečných sekundách přidat Tóthová, ale sama před brankou zařízení minula. (21:19)

60
    35 sekund do závěrečné sirény je domácím hráčkám odpískána pasivita. (21:19)

60
    Minutu před koncem si připisuje důležitý zásah Túrociová. (21:19)

59
    Zlínské hráčky v útoku neuspěly, na míči hosté. (21:19)

58
    Rajnohová dává Slavii naději svou trefou na 19:21. (21:19)

58
    Oddechový čas pro domácí. (21:18)

58
    Dvě a půl minuty před koncem Zlín vede o tři branky, dokáže ještě soupeř zlomit zápas? (21:18)