Boston – Florida 3:2 (kon.) | Washington – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 3:2 (po pr.)
Toronto – Tampa 3:1 (kon.) | Detroit – Ottawa 1:2 (2:3 po s.n.) | Nashville – Vancouver 4:5 (0:2 po s.n.)
Winnipeg – NY Rangers 2:3 (kon.)
Washington Capitals
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Carolina Hurricanes
Středa 01.04.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Dnešní zápas je u konce! Washington Capitals udělal další důležitý krok směrem k postupu do play-off a v domácím prostředí porazil Carolinu Hurricanes 4:2!

První třetina nabídla plynulou a tvrdou hru. Oba týmy si nic nedarují, obzvláště v rozích kluziště. Do vedení se dostali domací Capitals už ve 3. minutě, kdy si střelu Mika Greena srazil do vlastní sítě Faulk. Ve 12. minutě přišel moment, na který většina fanoušků čekala. Alexander Ovečkin vstřelil svou padeástou branku v sezóně! Celkově to byla pro tohoto Rusa šestá sezóna, kdy zaznamenal padesát a více branek!

Druhá třetina nenabídla tak plynulou hru jako ta první. Za hosty snížil už ve 25. minutě Nathan Gerbe, který dorazil střelu za záda Holtbyho. O šest minut později bylo srovnáno, když se prosadil Eric Staal. Domácí Caps se ale nevzdali a bojovali. V závěru se prosadil Brooks Laich a Joel Ward.

Ve třetí třetině se již zápas viceméně dohrával a žádnou další branku jsme již neviděli.

Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:08

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (03:41:02)

60:00

59:29
    Capitals drží kotouč v útočném pásmu a míří k vítězství!

58:53
    Zápas se blíží ke svému konci. Hráči Washingtonu zvládají konec utkání velmi zkušeně.

58:11
    McClement zaváhal ve vlastím pásmu a k puku se dostal Ovečkin, který pohotově vypálil. Jeho rána ale nebyla přesná.

57:28
    Faulk dostal kotouč před branku na Staala, ten chtěl ještě vylepšit pozici pro Nestrašila, který se nacházel osamocen před Holtbym. Český útočník ale kotouč nedokázal trefit!

56:50
    Orpik je zpět na ledě a Washington zvládl i druhé oslabení!

56:38
    Holtby zachytil kotouč za brankou a poslal puk na Greena, který se nerozmýšlel a poslal puk přes všechny čáry.

56:08
    Hosté hrají druhou přesilovku rozhodně lépe, než tu první. Kombinují, nicméně k žádné zajímavější střele se zatím nedostali.

55:32
    Právě Rask se dostal ke střele z pravého kruhu. Holtby měl ale čistý výhled a střelu lapil do lapačky.

55:01
    Eric Staal dokázal udržet kotouč v pásmu, to se ale nedá říci o jeho spoluhráči Raskovi.

54:50
    Máme tu další vyloučení a opět na domácí straně. Za podražení míří na trestnou lavici Brooks Orpik.

53:58
    Rozehrávka se Carolině příliš nepovedla a k puku se málem dostal Wilson. Byl však v obležení dvou protihráčů.

53:34
    Murphy zachytil vyhozený kotouč ve středním pásmu a pokoušel se ho nahodit zpět. Na modré jej tečoval Glencross a kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve sředním pásmu.

53:09
    Carolina se v posledních minutách snaží něco s výsledkem udělat, nicméně Capitals brání velmi poctivě.

52:37
    Johanssen proháněl Murphyho, nicméně to již nestihl a čárový odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Holtbyho.

51:45
    Bellemore pouze napálil kotouč za branku Holtbyho, ten sebral Green a chystá se zamířit do protiútoku.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 3. Green (Glencross, Wilson), 12. Ovečkin (Kuzněcov, Niskanen), 38. Laich (Chimera, Green), 39. Ward (Ovečkin, Kuzněcov) – 25. Gerbe (Sjomin, Staal), 31. Staal (Terry, Liles)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Green, Gleason – Ovečkin, Kuzněcov, Ward – Johansson, Backström, Brouwer – Chimera, Fehr, Laich – Glencross, Latta, Wilson
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Hainsey, Faulk, Biega, Murphy, Bellemore, Liles – J.Staal, E.Staal, Lindholm – Rask, Skinner, Terry – Gerbe, Malone, Sjomin – McClement, Nestrašil, Dwyer

Rozhodčí: Meier, Hebert – Gibbs, Brisebois