Košice – Banská Bystrica 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Košice
4:3 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 02.04.2015, 19:30 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) play-off

Tlačová konferencia:

Roman Šimíček, asistent trénera HC Košice:
    "Prvá tretina zápasu bola veľmi vyrovnaná. Potom sa nám podarilo dať tri góly, bohužiaľ sme ale tri minúty pred koncom druhej tretiny inkasovali. Potom sa Banskej Bystrici podarilo pridať aj druhý presný zásah pri hre bez brankára. Tento gól ich postavil na nohy, nás dal dole a vyrovnali na 3:3. Zápas sme napokon zvládli v samostatných nájazdoch, za čo sme veľmi radi, pretože to bolo náročné stretnutie. Klobúk dole pred výkonom všetkých hráčov a najmä brankára Sašu Hyláka."

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Chcem pochváliť chalanov za to, že toto bol náš výkon, náš hokej, ktorý sme predvádzali aj v predchádzajúcich sériách. Od prvej minúty sme tu hrali to, čo sme mali. Košice nám v druhej tretine samozrejme ušli, no vďaka veľkej bojovnosti a kúsku šťastia sme sa dokázali vrátiť do zápasu." (23:31:51)

Zápas sa napokon skončil triumfom Košíc, ktoré v sérii vyhrávajú už 2:0.

To je od nás zo Steel arény pre dnešok všetko. S prianím pekného zvyšku dnešnej noci sa s vami lúči komentátorská dvojica Veronika Pancuráková a Tomáš Kovalský.

Jiří BICEK - 4:3

70:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.
    Autorom víťazného gólu je JIŘÍ BICEK.

3. série
    1:0
    Michal HANDZUŠ nepremieňa.

2. série
    1:0
    Jiří BICEK zakončením pomedzi betóny dostáva svoj tím do vedenia.

2. série
    0:0
    Petr KAFKA nepremieňa.

1. série
    0:0
    Marek BARTÁNUS svoj druhý nájazd v tomto zápase nepremieňa, mieril iba do hrude Corbeila.

1. série
    0:0
    Hosťujúci Patrick WHITE to skúsil zakončením pomedzi betóny, ale bez úspechu.

Samostatné nájazdy začínajú.

Nervózne a hlavne opatrné predĺženie je za nami, druhý finálový zápas rozhodnú až samostatné nájazdy!

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

69:53
    Hostia sa ubránili a svoje sily presunuli do útoku. Tam bola po aktivite pri Hylákovi posunutá bránka a hra sa opäť prerušuje. Napätie by sa dalo krájať, uvidíme ešte jedno vhadzovanie v obrannom pásme Oceliarov.

69:09
    Banskobystričania ale puk v útoku neudržali a dopredu pustili Spilara. Hostia mali aj kúsok šťastia, pretože košický kanonier poslal puk v rýchlosti iba tesne vedľa pravej žrde.

68:52
    Hostia puk opatrne dostali na opačnú polovicu klziska a tam ho Hylák ešte opatrnejšie prikryl. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Banskej Bystrice.

68:41
    Banská Bystrica si puk prevzala na svoje hokejky a hru za vlastnou bránkou trochu upokojila. Nervy by sa dali krájať, ostáva posledná minúta hry.

68:06
    Košičania ešte ostali v pásme. Strelou od modrej čiary to skúšal opäť Macejko, ale trafil iba protihráča stojaceho pred ním.

67:29
    Hostia sú už vo štvorici.

67:20
    Handzuš vyhral dôležité buly a Bystrica puk opäť vyhadzuje von z pásma. Hostia sa už v trojici ubránia.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 24. Suja (TS), 27. Jánošík (Bondra), 31. Bartánus, rozh. náj. Bicek – 37. Kudrna (Surový, Kytnár), 57. Hudec (Handzuš), 60. White (Kudrna, Kytnár)