Columbus – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Montreal – Washington 4:5 (0:1 po s.n.) | Ottawa – Tampa 2:1 (po pr.)
Detroit – Boston 2:3 (kon.) | Florida – Carolina 6:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 8:2 (kon.)

David Krejčí (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:43
    David Pastrňák (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:18 (04:18:23)

Hvězdy utkání

1. Tuukka Rask (BOS) 37 zákroků, 2 góly, 94,6%
    2. Luke Glendening (DET) 1+0
    3. Zach Trotman (BOS) 1+0

V úvodu třetí třetiny znovu dominovali domácí, za které zvýšil v přesilové hře na rozdíl dvou branek Stephen Weiss. Hosté se ale nevzdali a sympatickým výkonem dokázali otočit vývoj celého utkání! Ve čtyřicáté šesté minutě snížil na rozdíl jediné branky Carl Söderberg a jen o dvě minuty později již srovnával po vynikající přihrávce Reillyho Smitha Loui Eriksson. Obrat Bruins završil v osmapadesáté minutě Zach Trotman, který svojí první brankou v NHL překvapil Mrázka.

Chris Kelly skončil po souboji v rohu bez helmy, ale to mu nevadí, neboť Boston vítězí po neskutečné třetí třetině!

60:00

59:55
    O puk se vede lítý boj v rohu kluziště!

59:41
    Mrázek znovu spěchá na střídačku!

59:29
    McQuaidova tvrdá rána prosvištěla nad Mrázkem.

59:15
    Bergeron na buly uspěl a hosté drží kotouč v obranném pásmu Red Wings.

59:13
    Trenér hostí si vyžádal oddechový čas pro své svěřence.

59:13
    Tak to je nepříjemnost pro domácí! Střídačka Red Wings dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

59:05
    Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny a domácí bojují o útočné pásmo.

58:41
    Puk prošel bostonským brankovištěm, ale v něm stál jen obránce McQuaid.

58:19
    Chára odrazem o mantinel vyhazuje puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:06
    Nyquistovu střelu tečoval Tatar, ale kotouč se zastavil někde pod finským gólmanem!

58:00
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním a Mrázek odjíždí na střídačku! Domácí budou hrát s šesti hráči v poli!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    Zach TROTMAN - 2:3

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 30. Glendening (DeKeyser, Weiss), 43. Weiss (Sheahan, Židlický) – 46. Söderberg (Smith, Connolly), 48. Eriksson (Smith, Söderberg), 58. Trotman (Spooner, Connolly)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall "A", Ericsson, DeKeyser, Quincey, Židlický, B. Smith – Nyquist, Zetterberg "C", Abdelkader – Tatar, Sheahan, Helm – Pulkkinen, Weiss, Cleary "A" – Andersson, Glendening, Miller
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Trotman, Chára "C", Seidenberg, Krug, McQuaid, Bartkowski – R. Smith, Bergeron "A", Marchand – Eriksson, Krejčí "A", Söderberg – Pastrňák, Spooner, Lucic – Connolly, Campbell, Kelly

Rozhodčí: Kozari, St. Laurent – Miller, Henderson