Slovensko – Bělorusko 4:5 (0:2 po s.n.)
HC VERVA Litvínov
3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Stav série: 1:0
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 16.04.2015, 17:20 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Generali play off Tipsport extraligy

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Já se s vámi loučím a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (19:52:26)

Statistiky po utkání:
    Střely na branku: 25:38
    Zblokované střely: 8:8
    Hity: 13:20
    Trestné minuty: 35:35

Je dobojováno. Verva čtvrté finále ovládla a připsala si tak třetí bod této série. Ujala se vedení 3:1 na zápasy a před utkáním v Třinci má na svých hokejkách mečbol.

60:00

59:44
    Oceláři se osvobozují a byl to zřejmě jejich poslední dotyk kotouče.

59:20
    Domácí hokejisté stále mají kotouč na svých hokejkách a troufám si napsat, že pomalu mohou začit slavit dnešní vítězství.

58:39
    Verva je kompletní, hosté jsou ve čtyřech.

58:36
    Pavlíkovu střelu od modré čáry kryje Hamerlík.

58:21
    Verva se nikam nemusí hnát a stále drží útočné pásmo.

58:06
    Irgl dvě minuty za podražení. Verva má k dispozici přesilovou hru 4 na 3.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Pokus Draveckého končí na Francouzovi.

56:39
    Jánský dostal dvě minuty za krosček a Plíhal dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát 4 na 4.

56:39
    Před litvínovským brankovištěm to znovu vře a k vidění je další potyčka mezi hráči obou celků. Chvíli se opět hrát nebude.

55:54
    Růžička a Kubát dostávají vyšší tresty. 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.
    Viktor HÜBL - 3:0

55:30
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Přesilovka Třince končila a branka Ocelářů byla ještě stále prázdná. K puku se dostal VIKTOR HÜBL a prakticky přes celé hřiště poslal puk do opuštěné klece. Tah Jiřího Kalouse tak dnes ovoce nepřinesl, naopak Třinec inkasoval. Verva se dostává do tříbrankového trháku a pro Oceláře bude těžké tento náskok dohnat. Asistence: Tomáš Pavelka.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 31. Gula (Trávníček, Pavelka), 37. Hanzl (Ručinský, Sklenička), 56. Hübl (Pavelka)

HC VERVA Litvínov: Francouz (Soukup) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava
    Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Doudera, Trončinský, Foltýn, Nosek – Ružička, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala
    Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Lederer, Tošenovjan