Barcelona – Valencia 2:0 (kon.) | La Coruňa – Atlético 1:2 (kon.) | Real Madrid – Malaga 3:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Getafe 4:0 (kon.)
Athletic Bilbao
4:0 (1:0)
Getafe CF
Sobota 18.04.2015, 22:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Španělská LaLiga

Ode mě je to také všechno. Já se tímto s vámi loučím a děkuji za pozornost. Dobrou noc! (23:52:56)

Statistiky utkání

63% Držení míče 37%
    27 Střely celkem 1
    8 Na branku 1
    7 Rohy 1

A je dobojováno! Utkání končí debaklem pro Getafe, jenž zápas nezvládlo na všech frontách. Z hlediska střel, držení míče, branek a disciplíny – v tom všem nestačili na svého soupeře z Bilbaa. Ti naopak alespoň částečně odčinili své tři utkání bez výhry.
    Již v první půli byli domácí lepším celkem, následná červená pro hosty a gól do šatny byly začátkem konce pro madridský celek. Ten se tak, v právě hraném 32. kole, nachází na 13. pozici. Athletic si polepšil a je osmé.

90+2

90+2
    Tak nakonec ano! Po nepěkné kose přichází žlutá karta také pro obránce Getafe Luga. Ještě jeden přímý volný kop pro domácí z pravé strany.

90+2
    A nyní je tady vůbec poslední minuta celé hry. Stane se v ní ještě něco?

90+1
    Útočný faul v podání domácích pozastavuje hru.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby je tady, v ní se nastavují dvě minuty přesčas.

90
    Míč má v rukavicích brankář hostů Guaita.

88
    Frustrovaný León vidí žlutou kartu za svůj nepěkný zákrok za hranou pravidel.
    Markel SUSAETA - 4:0

87
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    MARKEL SUSAETA dostal před bránou parádní přihrávku v podání Aketxe Aquecheho a ve snadné pozici neminul cíl. Obzvlášť Aketxe měl na brance lví podíl, protože předtím ještě míč vybojoval. A už je to 4:0! pro domácí.

87
    Téměř 38 tisíc fanoušků opět jásá!
    Sola z otočky minul hostující branku.

86
    Velmi blízko čtvrté brance bylo mužstvo domácích. Konkrétně hráč Sola svou střelou z otočky na hranici penalty minul svatyni Getafe jen o malý kousek.

85
    Obránce Getafe pod tlakem odkopává míč na půlku.

85
    Athletic už hraje jen pro diváky, ti se velmi dobře baví.

83
    Sola narazil Aquechemu, jenž zpoza vápna vyslal technickou střelu na zadní tyč. Ta jen těsně prosvištěla kolem pravé tyčky brankáře Guaity a končí u reklamních panelů. K vidění tak bude jen odkop od unaveného brankáře.

83
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Kike Sola.

Jakub Martiňák

Branky: 45+1. Aduriz (pen.), 47. Aduriz (Iraola), 79. I. Gómez (Susaeta), 87. Susaeta (Aqueche)

Karty:   27. Etxeita (ATB), 51. Etxebarria (ATB) – 22. D. Castro (GET), 88. León (GET), 90+2. Lago (GET)   44. Valázques (GET)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola (C), Etxeita, Laporte, Aurtenetxe – San José, Etxebarria, I. Gómez – Williams (67. Aqueche), Aduriz (83. Sola), Viguera (58. Susaeta).
    Náhradníci: Herrerín – Sola, Bustinza, Susaeta, M. Rico, Gurpegi, Aqueche.

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Alexis, Valázques, Lago – J. Rodríguez, Lacen – León (C), Sarabia (60. Babá), D. Castro (75. Felip) – Hinestroza (82. Buendía).
    Náhradníci: López – Ivi, Arroyo, Babá, Escudero, Felip, Buendía.

Rozhodčí: Antonio Mateu