Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | Washington – NY Islanders 4:3 (kon.) | Nashville – Chicago 6:2 (kon.)
Vancouver – Calgary 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 4:1 (kon.) | Tampa – Detroit 5:1 (kon.)
Nashville Predators
6:2 (2:1, 1:1, 3:0) Stav série: 1:0
Chicago Blackhawks
Sobota 18.04.2015, 03:30 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL

Z dnešního zápasu to ode mě bude všechno. Venku se nám již rozednívá, tudíž přeji dobré ráno.

Děkuji za pozornost a někdy příště u online přenosu na počtenou! (06:37:55)

Dnešní utkání sledovalo 17208 diváků.

Zápas je u konce, Nashville rozdrtil Chicago 6:2 a vyrovnal stav série na 1:1!

Do vedení šel už v průběhu třetí minuty, kdy se během přesilové hry prosadil Colin Wilson. Vyrovnání se Blackhawks dočkali v čase 16:13, to když z předbrankového prostoru skóroval Patrick Sharp. 3,6 sekund před koncem první dvacetiminutovky se ale Nashville dostal zpět do trháku, jelikož se po povedené individuální akci prosadil švýcarský obránce Roman Josi.

Krátce po polovině druhé třetiny ovšem Predators chybovali při střídání a Patrick Kane dostal dostatek prostoru, aby vyrovnal. Ve 35. minutě ovšem po střele Fransona dorazil puk do branky Craig Smith a Nashville opět vedl.

Rozhodující chvíle přišla v druhé polovině třetí periody. Nejprve domácí díky brance Filipa Forsberga odskočili do dvoubrankového vedení. Pak ale přišla 55. minuta a konec veškerým nadějím Chicaga. V čase 54:28 se totiž prosadil podruhé v utkání Craig Smith, o 32 sekund později přidal šestou branku Preds Mike Santorelli a bylo hotovo. V závěru hrál Nashville ještě dvojnásobnou přesilovku, v ní si ale spíše pouze nahrával a v poklidu dohrál zápas.

Aktuální stav série: Nashville 1:1 Chicago

Střely: 35:26 (16:6, 7:14, 12:6)

60:00

59:58
    Ellisova střela šla vedle branky.

59:45
    Domácí už se ani moc nehrnou do zakončení.

59:17
    Andrew Shaw (CHI) byl s tímto rozhodnutím velmi nespokojený a dostal desetiminutový osobní trest.

59:17
    Kimmo Timonen (CHI) dostává dvě minuty za sekání a Predators tak budou mít k dispozici 39 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

59:00
    Začala poslední minuta dnešního utkání.

58:45
    Puk za brankou Nashvillu v moci Predátorů.

58:31
    Filip Forsberg rychle dorážel od pravého mantinelu vyraženou střelu Jamese Neala, Crawford se ale včas přesunul a puk chytil.

58:01
    Chicago se osvobodilo výhozem puku.

57:56
    Kris Versteeg (CHI) usedl na trestnou lavici a Predátoři si tak zahrají přesilovku. Právě tento útočník celou situaci vyprovokoval. Dvě minuty za hrubost.

57:56
    U trestné lavice se nyní strhla menší šarvátka mezi hráči obou týmů. Zřejmě se bude vylučovat.

57:37
    Wilson zpoza branky hledal Santorelliho, jenž díky dobrému bránění Versteega promáhcl.

57:08
    Po vhazování se ke střele dostal Kris Versteeg. Puk se od Rinneho betonu odrazil do levé tyčky jeho branky!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 3. Wilson (Smith, Ribeiro), 20. Josi (Weber), 35. Smith (Franson, Ribeiro), 53. Forsberg, 55. Smith (Forsberg, Rinne), 55. Santorelli (Järnkrok, Stålberg) – 17. Sharp (Hjalmarsson, Shaw), 31. Kane (Seabrook)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber (C), Franson, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Cullen, Neal (A) – Santorelli, Järnkrok, Stålberg – Bourque, Gaustad (A), Beck
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Oduya, Hjalmarsson, Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval – Saad, Toews (C), Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Sharp (A) – Nordström, Krüger, Teräväinen

Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Heyer, Murchison

Diváci: 17208