Lovosice – Královo Pole 27:24 (kon.) | Dukla – Hranice 33:25 (kon.) | Litovel – Přerov 41:19 (kon.)
Karviná – Plzeň 24:32 (kon.) | Zubří – Frýdek-M. 28:19 (kon.)
Tatran Litovel
41:19 (26:8) Stav série: 1:0
Sokol HC Přerov
Sobota 18.04.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů

Ode mne je to pro dnešek z litovelské haly vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního večera a zítra se u dalšího onlajnu ze zápasu Litovel – Přerov těším na přečtenou. (19:32:24)

Střelecké statistky

Litovel: Nedoma 6, Mičola 5, Šmíd 4/1, Konšel 4, Číhal 4, Juříček 3, Hanák 3, Schmalz 3, Macek 3, Dolák 3, Barabáš 2, Havlíček 1.

Přerov: Pernička 5/2, Kosina 5, Šoustal 4, Robert Buček 2, Jaroš 1, Punčochář 1, Lang 1.

Ohlasy trenérů

Lubomír Krejčíř (trenér Tatranu Litovel): Těžko se mi to utkání hodnotí, protože soupeř nehrál dobře. My jsme v prvním poločase zahráli velice zodpovědně. V prvních minutách se sice nedařilo naší obraně, ale zato se dařilo našemu brankáři. To nám umožnilo rychle zakončovat protiútoky a v desáté minutě jsme v podstatě rozhodli. Pak už ta naše soustředěnost, zejména v útočné fázi, byla menší a řadu šancí jsme neproměnili. To se ale, vzhledem k průběhu utkání, dalo očekávat. Zítra chceme náš dnešní výkon zopakovat a tuto sérii téměř rozhodnout.

Richard Buček (trenér Sokol HC Přerov): Zápas se mi hodnotí strašně špatně, protože náš výkon byl úplně děsivý. Rozhodlo se vlastně v prvních deseti minutách, kdy jsme nedokázali překonat domácího brankáře Pavla Prauzka, který před námi zamkl svou branku. Místo toho, abychom mu dávali branky, jsme na něm ztroskotávali. Soupeř nás naopak trestal z brejků a v desáté minutě to bylo 10:1 pro Litovel, takže zápas už byl prakticky rozhodnutý. Poté už to bylo jenom o jeho dohrání a bylo jedno, o kolik branek to nakonec skončí. Takový výsledek se dá opravdu těžko otočit. Litovel prostě rozhodla v první desetiminutovce a my jsme se pak už jen trápili. Nedokázali jsme se zvednout ani natolik, abychom alespoň uhráli vyrovnanější partii.

Dámy a pánové, zápas je u konce. Litovel nadělila Přerovu pořádný debakl, když jej skolila v poměru 41:19. Další várku může Tatran naložit Sokolům zítra od 11 hodin, kdy ho na své půdě hostí znovu.

60
    Konec zápasu. (41:19)

A Miroslav Nedoma přidává ještě jednu domácí branku. (41:19)

60
    Za hosty se dvakrát prosadil Pernička. (40:19)

59
    Ano! Litovel dala čtyřicátou branku, když Miroslav Nedoma „vysklil" levou Kubovu šibenici (40:17)

59
    Za Přerov snížil Robert Buček. (39:17)

58
    Na 39:16 zvyšuje Macek. (39:16)

57
    Teď ji k tomu přiblížil Jakub Schmalz. (38:16)

57
    Otázka nyní zní: Dá Litovel čtyřicet branek? (37:16)

56
    Šoustal se opět prosadil, na druhé straně ale tentokrát nezaváhal ani Miroslav Nedoma. (37:16)

55
    Patnáctou branku Sokola vstřelil Jan Šoustal. (36:15)

54
    Tutovku spálil Nedoma, po nahrávce za obranu nechal jen vyniknout přerovského brankáře Františka Kubu. (36:14)