Litovel – Přerov 32:26 (kon.) | Zlín – Jičín 22:30 (kon.) | Lovosice – Královo Pole 26:20 (kon.)
Tatran Litovel
32:26 (15:10) Stav série: 1:0
Sokol HC Přerov
Neděle 19.04.2015, 11:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů

To je ode mne z tohoto utkání již opravdu vše. Přeji vám hezký zbytek neděle. (18:06:32)

Střelecké statistiky

Litovel: Schmalz 4, Číhal 5, Barabáš 1, Šmíd 2, Konšel 8/1, Juříček 5, Nedoma 5, Mičola 2/1.

Přerov: Hradil 5/4, Jaroš 4, Robert Buček 6, Pernička 9/1, Kosina 2.

Ohlasy trenérů

Lubomír Krejčíř (trenér Tatranu Litovel):
    Spokojený jsem podstatně méně než včera, protože jsme nehráli dobře. Soupeř odehrál takticky dobrou bitvu a my jsme se mu podřídili v některých situacích i v tempu. Navíc jsme neproměňovali šance. Spokojený tedy moc nejsem, ale vyhráli jsme, to je hlavní. V sérii vedeme 2:0 a doufám, že třetí zápas na půdě Přerova pro nás bude poslední v této sezóně.

Richard Buček (trenér Sokol HC Přerov):
    Povedlo se nám zachytit začátek zápasu, kdy jsme soupeře trochu přibrzdily. Dostali jsme se do vedení, pak nás ale oslabila řada sporných momentů. Soupeř skóre otočil a své vedení si udržoval až do poločasu. Ve druhé půli jsme na udělali nějaké technické chyby, ale kluci bojovali a stáhli rozdíl ve skóre na šest branek. Kdybychom ale hráli lépe v obraně a nedělali technické chyby, mohli jsme uhrát lepší výsledek.

Dámy a pánové, druhý duel záchranářské série play out mezi Litovlí a Přerovem končí. Tatran znovu využil domácího prostředí, i když Sokol byl dnes hodně houževnatým soupeřem. Tým kouče Krejčíře však zvítězil a o šest branek poměrem 32:26 a v sérii vede 2:0 na zápasy. Za 14 dní tak v Přerově bude mít k dispozici dva mečboly, aby tuto sérii dotáhl do vítězného konce a zachránil se v extralize.

60
    Konec zápasu. (32:26)

60
    Mazaným pokusem do dolního růžku se prosadil domácí Jan Šmíd. (32:26)

60
    Michal Hradil ji opět proměňuje. (31:26)

58
    Přerovský pivot byl faulován a Hradil znovu zahrává sedmičku. (31:25)

58
    Z dorážky se trefuje Kosina, který z hranice brankoviště dorazil střelu svého spoluhráče. (31:25)

57
    Dvě minuty za tento prohřešek dostal Mojmír Valášek. (31:24)

57
    Nedoma si došel pro branku, když dorazil Šmídovu střelu, navíc byl faulován. (31:24)

56
    David Jaroš přesilovku z křídla využívá. (30:24)

56
    Dvě minuty pro domácího Tomáše Macka. (30:23)

55
    Matěj Konšel se z ní nemýlil. (30:23)

55
    Macek byl faulován v brankovišti a Litovel má k dispozici další sedmimetrový hod. (29:23)