Kazachstán – Japonsko 7:2 (kon.) | Itálie – Maďarsko 1:4 (kon.) | Polsko – Ukrajina 3:2 (kon.)
Kazachstán
7:2 (3:0, 0:0, 4:2)
Japonsko
Středa 22.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Mistrovství světa - I. A Divize

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího přenosu. (15:03:49)

Je dobojováno! Ve třetí třetině jsme viděli šest branek a Kazaši nakonec vítězí vysoko 7:2. Kazachstán nadále zůstává bodově stoprocentní a po třech jasných výhrách je hodně blízko návratu mezi hokejovou elitu, když s devíti body vévodí šestičlenné skupině, z níž vzejdou dva postupující týmy. Naopak Japonci ani ve svém třetím zápase na turnaji nebodují a v posledních dvou zápasech musí nutně zabrat, aby uhájili své působení v Divizi I A.

60:00

59:21
    Žajlauov prověřil pozornost Ita, který zakročil lapačkou. Vhazovat se bude v obranném pásmu Japonců.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Kazaši opět jeli ve dvou proti jedinému obránci, ale Voroncov nepřihrál Polišukovi dobře.

58:05
    Savčenko se vrací z trestné lavice a oba týmy jsou v plném počtu.

57:49
    Tanaka se vrací na led. Začíná krátká přesilovka Japonců.

57:00
    Kazaši se dostali do rychlého brejku, na jehož konci musel dobře zasáhnout Ito!

56:05
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Roman Savčenko dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

55:49
    Za hození holí dostává menší trest Go Tanaka.

55:15
    Tanaka dobře vypálil, ale Polujektov jeho pokus kryje.
    Go TANAKA - 7:2

53:51
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel! Kudži poslal z levé strany puk před branku, kde holí zasáhl kotouč GO TANAKA a po odrazu od brusle kazašského obránce skončil puk v bráně Kazachstánu. Branku ještě kontroloval videorozhodčí, ale vše proběhlo v souladu s pravidly, takže gól je uznán. Asistence: Šuhej Kudži, Masahito Nišiwaki.
    Fjodor POLIŠUK - 7:1

52:52
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazaši se dostali do přečíslení dva na jednoho a Ruděnko našel v ideální moment přihrávkou FJODORA POLIŠUKA, který už měl snadnou práci a zasadil Japoncům sedmý úder. Asistence: Konstantin Ruděnko.

50:00
    Máme za sebou polovinu třetí třetiny a hře jasně dominují Kazaši, kteří mají velkou převahu.
    Jevgenij RYMAREV - 6:1

48:09
    Začíná to vypadat hodně jednoznačně! Krasnoslobodcev našel zpětnou bekhendovou přihrávkou JEVGENIJE RYMAREVA, který propálil Ita a zvýšil už na 6:1 pro Kazachy. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 3. Dallman (Ruděnko, Starčenko), 7. Polišuk (Semjonov, Dallman), 20. Starčenko, 43. Starčenko (Panšin, Trjasunov), 46. Ruděnko (Starčenko, Polišuk), 49. Rymarev (Krasnoslobodcev), 53. Polišuk (Ruděnko) – 42. Kudži (Tanaka, Nišiwaki), 54. Tanaka (Kudži, Nišiwaki)

Kazachstán: Polujektov (Malgin) – Savčenko, Trjasunov, Dallman, Litviněnko, Semjonov, Lakiza, Lipin, Metalnikov – Polišuk, Starčenko, Ruděnko – Žajlauov, Puškarjov, Spiridonov – Savenkov, Rymarev, Krasnoslobodcev – Voroncov, Chudjakov, Panšin.
    Japonsko: Fukufudži (20. Ito) – Ušu, Janadori, Sasaki, Manošima, Hašiba, Kumagai, Jamada, Sato – R. Tanaka, Kudži, Hirano – Takahaši, Nišiwaki, Obara – G. Tanaka, Ueno, Jamašita – Takagi, Mitamura, Osawa.

Rozhodčí: Viki Trilar, Marc Wiegand – Rene Jensen, Wojciech Moszczynski