Ottawa – Montreal 1:0 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 1:6 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:3
New York Rangers
Čtvrtek 23.04.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Unaven z dlouhého letu, ale doma. Jaromír Jágr přiletěl večer do Prahy, aby se zítra sešel v Brně s Vladimírem Růžičkou, trenérem české reprezentace.

Posted by NHL.cz on 22. duben 2015

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů play-off NHL se těším napočtenou!
    Hráči New Yorku Rangers dnes zvítězili v Pittsburghu v prodloužení a v sérii vedou už 1:3 na zápasy!

1. Kevin Hayes (NYR) 1+0
    2. Henrik Lundqvist (NYR) 22 zák., 1 gól, 95,7%
    3. Patrick Hornqvist (NYR) 1+0 (04:08:59)

Čtvrté utkání série navštívilo 18619 diváků.

Hokejisté New Yorku Rangers v prodloužení vítězí a v sérii se ujímají vedení 1:3 na zápasy! Pittsburgh to už bude mít hodně těžké. Po 60 minutách hry jsme viděli jen dva góly. Tučňáci byli v první třetině lepší a už ve 3. minutě je poslal do vedení Patric Hornqvist. Ve druhé dvacetiminutovce naopak dominovali Newyorčané a krátce před přestávkou přišlo zasloužené vyrovnání z hole Dericka Brassarda. Herně vyrovnaná třetí perioda rozhodnutí nepřinesla a tak přišlo na řadu prodloužení. To už moc dlouho netrvalo, protože v jeho 4. minutě dorazil puk za záda ležícího Fleuryho Kevin Hayes.

Střely na branku v prodloužení – 0:3, celkem – 23:24.

Kevin HAYES - 1:2

63:14
    Rangers právě vstřelili branku!
    Consol Energy Center zcela ztichla! Martin St. Louis se zpoza branky natlačil až do brankoviště. Puk za Fleuryho ještě nedostal, stejně jako Carl Hagelin, ovšem Švédova dorážka projela brankovištěm a prošla pod Fleuryho tělem až ke KEVINOVI HAYESOVI, který už kotouč za brankovou čáru z bezprostřední blízkosti zametl. Rangers tak vyhrávají možná klíčový zápas celé série! Asistence: Carl Hagelin a Martin St. Louis.

62:56
    Zakázané uvolnění domácích. Pohled na střídačku Rangers dokládá, že blok Dana Girardiho hodně bolel.

62:28
    Do Kunitzovi rány z levého kruhu obětavě padl Girardi.

61:03
    Od modré střílel vedle Marc Staal.

60:01
    Sledujeme hodně bojovné utkání. Na tomto snímku Hornqvist s Kunitzem nedotlačili kotouč za Lundqvista.

Prodloužení začne přibližně ve 3:52.

60 minut hry o vítězi nerozhodlo a tak se bude prodlužovat, dokud některý z týmů neskóruje. Ve třetí periodě už žádná další branka nepadla. Blízko k ní měl v závěru Patric Hornqvist, ale Lundqvist i s trochou štěstí odolal.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:6, celkem – 23:21.

60:00

59:53
    Daleko od gólu nebyl na druhé straně ani J.T. Miller! Jeho pumelici moc nechybělo k tomu, aby zapadla k tyči.

59:21
    Patric Hornqvist mohl rozhodnout! Zakončoval v pádu a puk se od vyjíždějícího Lundqvista odrazil před odkrytou klec. Tam se však nejlépe zorientoval hostující zadák Dan Girardi, který kotouč uklidil do bezpečí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Hornqvist (Lovejoy, Martin) – 38. Brassard (Nash, McDonagh), 64. Hayes (Hagelin, St. Louis)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Lovejoy, Martin, Cole, Scuderi, Chorney, Dumoulin – Hornqvist, Crosby (C), Kunitz (A) – Perron, Malkin (C), Comeau – Downie, Sutter, Spaling – Winnik, Lapierre, Wilson. Trenér: Mike Johnston
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Miller, Stepan (A), Kreider – St. Louis, Hayes, Hagelin – Fast, Moore, Glass. Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Hayer, Murchison

Diváci: 18619