Ottawa – Montreal 1:0 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 1:6 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
1:6 (0:3, 1:3, 0:0) Stav série: 2:2
St. Louis Blues
Čtvrtek 23.04.2015, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL

Play-off NHL nabírá obrátky, tak se nezapomeňte stát fanoušky stránky NHL.cz, na které najdete kompletní informace o všech zápasech (y)

Posted by Hokej on 18. duben 2015

A to bude všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou! (06:17:16)

Dnešní utkání sledovalo 19390 diváků.

A je tu konec, hokejisté St. Louis Blues po excelentním výkonu rozdrtili Minnesotu 6:1 a srovnali stav série!

Do zápasu vstoupili velice dobře a jako první šli do vedení, když se po nahrávce od Pietrangela tvrdou ránou prosadil Ryan Reaves. O chvíli později to pro STL bylo ještě lepší, neboť Vladimir Tarasenko úspěšně tečoval do branky Shattenkirkovu střelu. A třetí gól padl v čase 10:06, opět na něj nahrával Shattenkirk. Jeho střelu Dubnyk nedokázal ztlumit a do branky jí tak doklepl David Backes.

Druhá třetina začala přesilovkovou branku Minnesoty, o kterou se postaral ofenzivně aktivní obránce Jared Spurgeon. Jenže ve 24. minutě si Blues své tříbrankové vedení vzali zpět, když nepříliš tvrdý pokus Paula Stastného nedokázal Dubnyk chytit. Ve 36. minutě předvedl parádní akci po pasu od Lehtery Vladimir Tarasenko, jenž zakončil s holí v jedné ruce a upravil na 5:1. Šestá branka přišla o 63 sekund později a zařídil jí Patrik Berglund.

To už v brance nevydržel Devan Dubnyk, kterého tedy nahradil Darcy Kuemper. Ten už toho od svého nástupu moc těžkého neměl, neboť utkání se v posledním dějství pochopitelně spíše dohrávalo.

Střely: 18:26 (4:10, 6:8, 8:8)

Aktuální stav série: STL 2:2 MIN

60:00

59:36
    V přečíslení 3 na 2 se Gunnarsson snažil nahrát na Reavese, ale obránce tomu zabránil.

59:00
    Berglund čekal před bránou na přihrávku, ale nedostal jí zrovna nejlépe.

58:53
    Bouwmeesterova střela po zemi byla zblokována.

58:07
    Steen nahrál na Otta, jehož povedenou a hlavně tvrdou střelu dokázal Kuemper vyrazit svým levým betonem.

57:18
    Nyní se probrali i domácí fanoušci, kteří pokřikem "Let's go Wild" podpořili svůj tým do dalšího zápasu.

56:35
    Suter za brankou čistě srazil Otta, který by se asi za jiného stavu pořádně rozčílil. Za současné situace si je ovšem vědom toho, že by to bylo zcela zbytečné.

55:52
    Scandellův pokus od modré čáry zblokoval útočník T. J. Oshie.

54:50
    Justin Fontaine se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, ale nevystřelil dobře.

54:13
    Dumbova přihrávka byla sražena mezi diváky. Komerční přestávka.

53:49
    Vladimir Tarasenko je již v pořádku a opět se prohání po ledové ploše.

53:18
    Vanek pronikl do útočného pásma, na střelu ale odvahu neměl. Předal tedy puk Dumbovi, jehož pokus byl zblokován.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 22. Spurgeon (Niederreiter, Granlund) – 6. Reaves (Pietrangelo, Porter), 7. Tarasenko (Shattenkirk, Backes), 11. Backes (Shattenkirk, Oshie), 24. Stastny (Berglund, Jaškin), 36. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk), 37. Berglund

Minnesota Wild: Dubnyk (37. Kuemper) – Suter "A", Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise "A", Granlund, Pominville – Zucker, Koivu "C", Stewart – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine
    St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Jackman "A", Michálek – Steen "A", Backes "C", Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Porter, Ott, Reaves

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Gibbs, Sharrers

Diváci: 19390