Japonsko – Ukrajina 3:1 (kon.) | Itálie – Kazachstán 0:3 (kon.) | Maďarsko – Polsko 2:1 (kon.)
Japonsko
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Ukrajina
Sobota 25.04.2015, 13:00 • Krakow Arena • Mistrovství světa - I. A Divize

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se nezadržitelně blíží, do začátku zbývá už jen 6 dnů! Zkuste si tipnout – které týmy podle vás budou na medailových pozicích? :)Foto: Michal Eger

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Saturday, April 25, 2015

Je konec. Zpočátku nadějně vypadající druhá třetina stála Ukrajinu udržení se ve skupině A 1. divize. Tu si za rok zahraje znovu Japonsko, Ukrajinu čeká skupina B. Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (15:01:37)

60:00

58:29
    Masahito Nišiwaki dostává dvě minuty za hákování.

57:11
    Danilo Skrypec podržel protihráče a dostane za to dvě minuty. Čas Ukrajiny ve skupině A 1. divize se krátí.

48:28
    Ryo Tanaka dostává dvě minuty za hákování.

42:47
    Další komplikace pro Ukrajince – na dvě minuty za hrubost je vyloučen Jurij Navarenko.

Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tento trest přišel Ukrajince velmi draho, neboť Japonci během šesti minut vstřelili tři branky a jsou z velké části zachráněni, i když se ve druhém poločase ještě může stát cokoliv. Špatné ukrajinské střídání potrestal DAJSUKE OBARA. Asistence: Sejdži Takahaši.

35:49
    A pro Ukrajince to může být ještě horší, protože hráli v šesti. Trest odsedí Jurij Petrangovskij.

33:22
    Japonci během chvilky obrací vývoj utkání. Šťastným střelcem je HIROKI UENO. Asistence: Dajsuke Obara, Kejgo Minošima.

30:20
    A také se tak děje, přesilovou hru přetavil v gól JUŠIROH HIRANO. Asistence: Šiňa Janadori, Dajsuke Obara.

28:46
    Japonci ale okamžitě dostávají možnost srovnat. Dvouminutový trest za hru vysokou holí obdržel Dmytro Nimenko.

28:13
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Ukrajinci nakonec pátou přesilovou hru využili. Po Navarenkově přihrávce propálil Fukufudžiho ROMAN BLAGY. Asistence: Jurij Navarenko.

26:40
    Masahito Nišiwaki dostává dvě trestné minuty.

24:42
    Ani tato přesilová hra nebyla využita.

22:42
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Jurij Petrangovskij.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 31. Hirano (Janadori, Obara), 34. Ueno (Obara, Minošima), 36. Obara (Takahaši) – 29. Blagy (Navarenko)

Japonsko: Fukufudži (Ito) – Ušu, Janadori, Kumagaj, Hašiba, Minošima, Jamada – Nišiwaki, G. Tanaka, Kudži – Mitamura, Obara, Ueno – R. Tanaka, Hirano, Jamašita – Takahaši, Takagi, Osawa
    Ukrajina: Zacharčenko (Napněnko) – Rjabenko, Pobjedonoscev, Navarenko, Aleksjuk, Kugut, Skrypec – Michnov, Gniděnko, Blagy – Zacharov, Ljalka, Bondarjev – Nimenko, Gavryk, Kuzmik – Zabludovskij, Donika, Petrangovskij

Rozhodčí: Ansons (LAT), Gebei (HUN) – Dalton (GBR), Rovenský (SVK)