Montreal – Ottawa 1:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | St. Louis – Minnesota 1:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
1:5 (0:2, 0:1, 1:2) Stav série: 3:2
Ottawa Senators
Sobota 25.04.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL

Play-off NHL nabírá obrátky, tak se nezapomeňte stát fanoušky stránky NHL.cz, na které najdete kompletní informace o všech zápasech (y)

Posted by Hokej on 18. duben 2015

Ode mě je to vše a u dalších onlajnů z playoff NHL nashledanou. (04:02:44)

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:47
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:03

1. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 1 gól, 97.8%
    2. Erik Karlsson (OTT) 1+0
    3. Alex Galchenyuk (MTL) 0+0

Páté utkání této velmi pohledné série je za námi, Ottawě se dnes podařilo odvrátit již druhý mečbol Montrealu a za stavu 3:2 pro Canadiens se série vrátí do hlavního města Kanady.

Domácí sice byli ve třetí třetině střelecky aktivnějším celkem, ale všechny střely kromě jedné Gilbertovy narazily na výborně chytajícího Craiga Andersona. Již zmiňovanému Gilbertovi se sice již ve 42.minutě podařilo snížit na 1:3, avšak poté se v 55.minutě po chybě Markova prosadil Condra a v poslední minutě pečetil výhru Ottawy přesilovkovou brankou Bobby Ryan.

Po třech zápasech zdánlivě rozhodnutá série tak bude ještě hodně dramatická, neboť na koni je nyní určitě Ottawa, která vyhrála dva poslední utkání.

60:00

59:53
    Ve středním pásmu ještě Eller trefil Smithe, ale z toho již žádný konflikt určitě nebude.
    Bobby RYAN - 1:5

59:10
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Přesilovku se Senátorům daří využít a hosté tak přidávají pátou branku do Priceovy sítě. Puk se po pár přihrávkách dostal až k modré čáře k Mikeu Hoffmanovi, který vypálil a jeho ránu před Pricem šikovně tečoval BOBBY RYAN. Ten si tak připisuje již druhou branku v utkání. Asistence: Mike Hoffman, Mika Zibanejad

57:57
    Tak a je to tady. Brandon Prust (MTL) – 2 minuty krosček, 2 minuty hrubost, PK Subban (MTL) – 10 minut, Patrick Wiercioch (OTT) – 2 minuty hrubost, Eric Gryba (OTT) – 10 minut. Sečteno podtrženo – přesilovka pro Ottawu.

57:57
    Momentálně se čeká až rozhodčí udělí tresty, což by však nemělo trvat příliš dlouho.

57:57
    Prust se teďka osekával s Craigem Andersonem a hned z toho byla bitka. Wiercioch si chytil Prusta, Gryba povalil Subbana a tím tato rozmíška také skončila.

57:40
    Sens teď vyloženě jenom vrací kotouč domácím, avšak to jim bohatě stačí, neboť hra se kvůli tomu odehrává ve středním pásmu.

57:19
    S menšími problémy, ale nakonec i přesto se hostům podařilo dostat puk z vlastního pásma.

56:48
    Až nyní se Montreal dostal zpět do útočného pásma, ale několikrát tečované nahození přistálo přesně do lapačky Craiga Andersona.

56:11
    Hostům se daří držet puk v útočném či středním pásmu a nepouští Montreal k případným střelám.

55:32
    Condra se prosmýkl podél mantinelu až k Priceovi a donutil ho zakročit pravým betonem. Domácí strážce svatyně si bez problémů poradil.

55:00
    Je tady posledních pět minut třetí třetiny. Montreal nutně potřebuje vstřelit bleskovou branku. Na střely je to ve třetí třetině momentálně 19:4 ve prospěch domácího celku.

54:41
    Habs se pochopitelně snaží okamžitě odpovědět, nicméně Anderson drží puk a tím pádem i celý tým Senátorů. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 42. Gilbert (Pateryn, Eller) – 10. Ryan (Hoffman, Zibanejad), 16. Wiercioch, 35. Karlsson (Turris, Stone), 55. Condra, 60. Ryan (Hoffman, Zibanejad)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Gilbert, Peteryn, Jemelin – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust
    Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Michálek – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Smith, Hoffman

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Kevin Pollock – Michel Cormier, Greg Devorski

Diváci: 21 287