Česko – Norsko 1:3 (kon.) | Kanada – Japonsko 17:0 (kon.) | Itálie – Německo 1:0 (kon.)
Česko
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Norsko
Neděle 26.04.2015, 15:30 • Harborcenter, Buffalo • MS sledge hokej

To je z dnešního duelu vše. Budeme zpět u dalších zápasů české reprezentace na tomto turnaji. (18:44:19)

Je dobojováno. Česká reprezentace na úvod šampionátu prohrává s Norskem 1:3. O výsledku rozhodla prostřední část, ve které hosté udeřili hned třikrát. Češi se o první body ve skupině A budou muset ještě poprat.

45:00

44:37
    Norové vyhazují, kotouč putuje do rohu českého obranného pásma.
    Hamar perfektně vykryl Kubešův pokus.

44:23
    Perfektní zákrok Hamara. Jeho lapačka vychytala Kubeše, který zakončoval do odkryté branky.

44:17
    Solberg dává šanci Čechům udeřit v přesilovce. Břízovi svěřenci mají však jen necelou minutu.

44:01
    Poslední minuty hry zahajují s pukem Češi, jsou však jen ve vlastní třetině.

43:36
    V ohrožení je však jen česká svatyně. Hábl musel zastavit Peterssona před prázdnou brankou.

42:41
    Vápenka zůstává na střídačce! Češi to zkoušejí v šesti.

42:41
    Oddechový čas pro Norsko.

42:41
    Icing Norska. Následuje důležité vhazování v útoku České republiky.

42:20
    Bakke se po levé straně hnal na českou branku. Vápenka zasahovat nemusel, puk proletěl nad horní tyčkou.

41:39
    Norové vyhodili do střední třetiny a Solberg se málem dostal do šance. Hrbek se ale dobře vrátil a zastavil ho.

41:11
    Odpískán icing české reprezentace, hra se přesune před Vápenkovu svatyni.

40:38
    Hábl pálil z pravého kruhu. Kotouč proletěl jen kolem tyčky. Po komerční přestávce bude následovat další vhazování v naší útočné třetině.

40:16
    Bude se vhazovat před před norskou brankou. Češi mají pouze necelých pět minut na dvě branky.

39:18
    Bogle dostal puk ke střele. V pozici nad kruhy ale dokázal pouze poslat puk do rohu, kde se ujali Češi.

38:42
    V podobné pozici chtěl uspět i Palatá, tomu ale puk odebrali hostující obránci.

David Soumar

Branky a nahrávky: 8. Geier – 18. Pedersen (Solberg), 20. Klakegg, 27. Sorheim (Bogle)

Česko: Vápenka (Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl – Novák, Šafránek, Raul, Krupička.
    Norsko: Hamar (Johansen) – Jacobsen, Klakegg,Vaernes, Nordstoga – Solberg, Pedersen, Bakke – Hamre, Bogle, Sorheim – Avdal, Svee, Kirstistuen.

Rozhodčí: Morrison – Judakov, Shaw