Mayer – Rosol 0:2 (kon.) | Dustov – Štěpánek 0:1; 1:4; 0-0 (skreč)
Jiří Veselý
Jiří Veselý
0
1 2
Úterý 28.04.2015, 16:25 • Centre Court, Mnichov • ATP Mnichov - BMW Open (antuka) • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Philippa Kohlschreibera do druhého kola turnaje vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (17:34:27)
    Jiří Veselý prohrál s Philippem Kohlschreiberem 6:1, 6:2 a nenavázal tak na výsledky z Bukurešti

Zápas s českou účastí je u konce. Nasazená turnajová pětka dokázala přetlačit na německé antuce v Mnichově Jiřího Veselého ve dvou setech lehce 6:1 a 6:2.

V prvním setu byli všichni diváci zvědavi, co tenisté předvedou, jenže první sada se změnila v jednoznačnou věc domácího tenisty. Ten sebral hned na úvod zápasu Veselému podání a vedl už 2:0, poté si český tenista udržel poprvé v prvním setu podání, ale to bylo vše, co mu Kohlschreiber dovolil. Němec vzal podání svého dnešnímu sokovi ještě dvakrát a došel si tak pro hladkou výhru 6:1 během čtyřiadvaceti minut.

Už se zdálo, že druhý set nabídne větší dramatičnost, ale opak byl pravdou. Sice si Veselý pohlídal první podání v setu, ale o druhé už přišel. Veselému nepomohl ani fakt, že následující svůj servis znovu podržel. Sám se nedostal k žádnému brejkbolu, naopak soupeři jich povolil hned jedenáct(!!) a bylo jasno, že v dnešním zápase doslova dominoval Philipp Kohlschreiber! Ten ukončil celý zápas stylově, když se mu povedlo naposledy sebrat soupeři podání.

Soupeřem pátého nasazeného Philippa Kohlschreibera bude ve druhém kole krajan Alexander Zverev.

Konec zápasu

6:2
    Němec se dokázal ubránit, i když už musel ustupovat do mírné defenzivy. Veselý celou zápas ukončil, když poslal míček do sítě.

40-30
    Dlouhou výměnu od základních čar ukončuje Kohlschreiber úderem míčku do sítě. Stále má však německý tenista k dispozici jeden mečbol!

40-15
    První z nich se Veselému ještě daří odvrátit, povede se mu to ještě dvakrát?

40-0
    Nyní už má německý tenista dokonce tři mečboly!

30-0
    Kohlschreiber je dnes prostě nad síly českého reprezentanta. Ten s velkou lehkostí obíhá všechny možné i nemožné míčky.

15-0
    Páska přizastavila jeden z úder českého tenisty, přesto dokázal jeho německý soupeř udeřit balónek takřka ideálně. Veselý už následně poslal míček do autu.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Kohlschreiber celou dobu své údery umisťoval do bekhendu českého tenisty. Ten nakonec přeci jen chybu vytvořil, když poslal míček do zámezí. Philipp Kohlschreiber je jediný gem od vítězství v dnešním zápase!

40-30
    Český tenista se pokoušel změnit směr svých úderů a to se mu stalo osudným. Místo do kurtu najednou letěl míček do deblového dvorce.

30-30
    Jenže německý tenista si pomáhá dobrým prvním servisem. Veselý poslal přes síť míček lobem a tak si Kohlschreiber doběhl pro jednoduchou smeč.

15-30
    Veselý použil stejnou taktiku a údery do jednoho místa udolal svého soupeře.

15-15
    Dva míčky v řadě do jedné ze stran kurtu už Veselý jen tak tak vybíral. Na třetí už neměl nárok.

0-15
    Veselý už v jeden moment doslova rezignoval na nějaké sebelepší údery. Jenže míček spadl do kurtu a hra pokračovala. Nakonec Kohlschreiber odpálil míček za základní čáru.

4:2
    Tentokrát už se ale Veselému povedlo zakončit tak, jak by potřeboval a snižuje stav druhého setu.