Kanada – Česko 2:0 (kon.) | Norsko – Japonsko 5:0 (kon.) | Česko – Německo 0:1 (kon.)
Norsko
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Japonsko
Čtvrtek 30.04.2015, 03:00 • HarboCenter, Buffalo • MS sledge hokej

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný start do nového dne. (04:52:34)

Vyhraná vhazování: 24 – 19

Je dobojováno. Skončil nejen dnešní duel, který jasně ovládli Norové, ale také boje v základních skupinách. Norové obsazují ve skupině A druhé místo a o postup do finále si to rozdají s favorizovaným domácím celkem. Japonci prohráli i třetí duel a ve skupině skončili poslední, což znamená, že si zahrají malé play-off o páté až osmé místo.

45:00

43:56
    Norové jsou kompletní.

41:56
    Pro Jacobsena dnešní duel předčasně skončil, neboť za nesportovní chování vyfasoval ještě osobní trest.

41:56
    Thomas Jacobsen (NOR) dnes zapisuje hattrick v počtu vyloučení a opět odjíždí odpykat dvouminutový trest, nyní je to za hrubost.

39:22
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norsku se daří využít dnes již podruhé hru v početní převaze. Hamrovu střelu dokázal ještě Mochizuki vytěsnit lapačkou, opakovaný pokus z pravé strany v podání EMILA SORHEIMA již ale zastavit nedokázal. Autorem branky je EMIL SORHEIM. Asistence: Martin Hamre a Magnus Bogle.

37:58
    Přesilová hra nyní pro seveřany, vyloučen je Yoshihiro Shioya (JPN), menší trest za nedovolené bránění.

37:01
    Norsko hraje v plném počtu.

35:01
    Loyd-Remi Pallander Solberg (NOR), chlapík s asi nejdelším jménem na šampionátu, zaujímá pozici na trestné, provinil se nedovoleným bráněním a má to za dvě minuty.

31:16
    A Norové přivítali nového strážce japonské svatyně čtvrtou brankou, kterou si zapíše do statistik TOR JOAKIM RIVERA! Asistence: Morten Vaernes, Thommas Avdal.

30:01
    Změna v japonské brance na začátku třetí třetiny, Nagaseho střídá jinak kovaný obránce Kazuya Mochizuki!

30:01

Statistiky utkání po 2. třetině

Střely na branku: 23 – 3
    Vyloučení: 3 – 2
    Využití: 1 – 0
    Vyhraná vhazování: 14 – 14

Druhá třetina je minulostí a viděli jsme v ní hned tři góly a všechny se objevily za zády japonského brankáře Nagaseho. Norové tak vstoupí do posledního dějství s nadějným náskokem.

Další třetina začne přibližně v 04:19.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 18. Vaernes, 20. Solberg (Vaernes), 28. Pedersen, 32. Rivera (Vaernes, Avdal), 40. Sorheim (Hamre, Bogle)

Norsko: Hamar (Johansen) – Pedersen, Kirstistuen, Svee, Varnes, Rivera, Bogle, Sordheim, Nordstoga, Solberg, Hamre, Bakke, Klakegg, Avdal, Jacobsen
    Japonsko: Nagase (31. Mochizuki) – Horie, Sudo, Misawa, Maruo – Yoshikawa, Shiba, Nakamura, Mochizuki, Ishii, Hirose, Shioya, Takahashi, Kodama, Kumagai.

Rozhodčí: Kevin Webinger (CAN) – Matt Clark (CAN), Tae-Ho Kim (KOR)