Japonsko – Česko 1:5 (kon.) | Itálie – Německo 4:2 (kon.) | Norsko – Rusko 1:2 (po pr.)
Kanada – USA 0:3 (kon.)
Kanada
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
USA
Neděle 03.05.2015, 20:30 • HarborCenter, Buffalo • MS sledge hokej • Finále

To je letošního šampionátu ve sledge hokeji už úplně vše. Já se vámi loučím a z Buffala vám přeji příjemný večer. U dalších přenosů na shledanou! (22:39:59)

A konečně se dočkali i Američané! V jejich držení už jsou ty nejcennější medaile.

Rusko už má své medaile, následují stříbrní Kanaďané.

Ještě před rozdáním cenných kovů nezapomněli organizátoři ani na vyhašení nejlepších hráčů turnaje. Brankář: Watson (CAN), obránce: Pauls (USA) a útočník: Lisov (RUS).

Nejdříve se ale na ledové ploše objevují hokejisté ruského celku. Ti si převezmou bronzové medaile.

Nejlepší hráči zápasu: Watson (CAN) a Landeros (USA).

Všichni hráči USA už vyjeli na led a užívají si vítěznou euforii. Domácí tým o výsledku rozhodl v závěrečné třetině a za chvíli si po zásluze vyzvedne zlaté medaile!

USA právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! JOSHUA PAULS se trefuje do prázdné branky a Američané mohou slavit. Asistence: Brody Roybal.

44:09
    Kanada to zkouší bez brankáře. Tribuny už ale slaví výhru amerického celku a nepřipouští žádné drama.

43:32
    Přesilovka je u konce. Vyloučený Američan už je na ledě.

42:54
    Bowden to zkusil z levého kruhu. Cash by připraven a vyrazil. USA následně vyhazuje.

42:10
    Kanaďané jsou sice v útočném pásmu, obrana USA je ale ke střele nepouští. Puk putuje do stření třetiny.

41:32
    Předchozí situace se však neobešla bez faulu. Landeros už sedí za katrem (držení).

41:30
    Další skvělý zákrok tentokrát ukázal Cash. Američan mezi tyčemi zastavil Westlakův pokus vyrážečkou.

40:50
    Americká přesilovka končí. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
    Efektní zákrok lapačkou v podání kanadského brankáře Watsona.

39:51
    Výborný zákrok musel vytáhnout Watson po Hanningově střele. Efektní máchnutí lapačkou zvedlo diváky ze sedadel.

David Soumar

Branky a nahrávky: 33. Farmer (Roybal), 38. McCoy (Page, Misiewicz), 45. Pauls (Roybal)

Kanada: Watson (Larocque) – Whitson, Rempel, Dixon, Arsenault, Gemmell – Dorion, McGregor, Delaney, Westlake, Sorley, Bridges, Sholomicki, Cederstrand, Block, Bowden.
    USA: Cash (Huckaby) – Royball, Hanning, McDermott, Carron, Sweeney, Landeros, Farmer, Douglas, McKee, Page, Misiewicz, Pauls, Schaus.

Rozhodčí: Morrison – Judakov, London