Chicago – Anaheim 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:2 (0:0, 3:1, 2:1) Stav série: 3:3
Anaheim Ducks
Čtvrtek 28.05.2015, 02:15 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Finále Z. konference

Ode mne je to pro tuto chvíli již opravdu vše. S konstatováním, že rozhodující sedmý duel je na programu již v noci ze soboty na neděli na ledě Anaheimu, se s Vámi loučím a přeji Vám krásný start do nového dne. Nashledanou. (04:52:49)

1. Duncan Keith (CHI) 0+3
    2 Patrick Kane (CHI) 1+1
    3. Brandon Saad (CHI) 1+0
    Poprvé od roku 2000 rozhodnou obě konferenční finále až sedmé zápasy.

Netřeba dalšího komentáře..

Je konec a stejně jako na Východě, tak i finalisté Západní konference si to o postup do finále Stanley Cupu rozdají v rozhodujícím sedmém duelu! O výhře Chicaga dnes rozhodla především povedená druhá třetina, kde si domácí hokejisté rychle vypracovali tříbrankový náskok. Hosté sice na začátku třetí periody snížili na rozdíl jediného gólu, víc se jim však ani přes velký tlak v závěru nepovedlo. Naopak, domácí ještě přidali v samém závěru dvě přesné trefy a po výhře v poměru 5:2 srovnávají stav finálové série na 3:3 na zápasy.

60:00
    Andrew SHAW - 5:2

59:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, Chicago si vynutí sedmý rozhodující duel této série! Pojistku na domácí vítězství přidal ANDREW SHAW, jenž od modré čáry trefil přesně prázdnou brankou hostí! Asistence: Andrew Desjardins.

58:55
    Anaheim si bere oddechový čas.

58:55
    Kotouč je však rychle zpátky v obranném pásmu Chicaga, kde své štěstí zkusil Maroon, jenž se pokusil tečovat do branky přihrávku Perryho z levé strany. Jen o kousek minul hráč číslo 19 domácí klec.

58:40
    Velký tlak kačerů v prostoru před domácí brankou, domácím se ale daří vyhodit.

58:09
    Beauchemin pálí z první od modré čáry, Crawford kotouč neudržel, ale následná dorážka již míří mimo jeho klec.

57:40
    Andersen míří na střídačku, hosté se šesti hráči v poli!

57:15
    Kotouč nyní pevně v držení domácích hráčů, kteří se vpřed určitě bezhlavě hnát nebudou.

56:40
    Hosté jsou již znovu nastěhováni před Crawfordem, jsou ale příliš zbrklí se zakončením a o puk rychle přichází.

56:34
    Ještě jedna komerční přestávka přeruší dění na ledové ploše ve třetí třetině.
    Andrew SHAW - 4:2

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 29. Saad (Kane, Keith), 31. Hossa (Keith, Richards), 33. Kane (Keith), 57. Shaw (Desjardins, Vermette), 60. Shaw (Desjardins) – 35. Maroon (Fowler, Vatanen), 42. Stoner (Thompson, Silfverberg)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Rundblad, Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook, Cumiskey – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Teravainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Desjardins.
    Trenér: Joel Quenneville.

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Beauchemin (A), Lindholm, Depsres, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Maroon – Silfverberg, Kesler, Beleskey – Palmieri, Thompson, Cagliari – Etem, Rakell, Sekáč.
    Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Cherrey, Heyer

Diváci: 22.089