Lotyšsko
92:56 (14:18, 36:26, 56:44)
Česko
Úterý 28.07.2015, 13:30ME do 18 let - muži • Skupina E

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (15:19:51)

Lotyši ve čtvrté čtvrtině zcela opanovali palubovku, dostali se ke šňůře 23:0, a naprosto vyloučili jakoukoliv možnost dramatizace závěru utkání. Český tým tedy nakonec prohrává o 36 bodů a po dnešním zápase už je bez jakékoliv šance na postup do čtvrtfinále. Svůj poslední zápas ve skupině E odehrají Češi zítra v 18:00 proti Srbsku.

Konec zápasu. (92:56)

39:38
    Svůj druhý koš v utkání zaznamenává David Jelínek, který se trefuje o desku. (92:56)

39:22
    Salitis ještě v závěru navyšuje lotyšské vedení. (92:54)

38:57
    Krauklis proměnil jeden ze dvou hodů. (90:54)

38:57
    Po Dlugošově faulu bude házet trestné hody Krauklis. (89:54)

38:10
    Úspěšným tříbodovým pokusem odpovídá na druhé straně Túma. (89:54)

37:45
    Další povedená trojka Kruminse! (89:51)

37:19
    Po faulu Jankovskise neproměnil Šmerda ani jeden z nařízených trestných hodů. (86:51)

36:56
    Jelínek se trefuje o desku. (86:51)

36:42
    Birkans proměnil jednu ze dvou šestek a lotyšský náskok nyní činí 37 bodů. (86:49)

36:12
    Lotyšům tam ve čtvrté čtvrtině padá jedna trojka za druhou, což nyní potvrdil Krumins. (85:49)

36:01
    Šmerda proměňuje šestku. (82:49)

36:01
    Šmerda zaznamenává koš s faulem a ukončuje lotyšskou bodovou šňůru. Jeden bod bude moci ještě přidat z trestného hodu. (82:48)

35:53
    Lotyši v tuto chvíli drží šňůru 23:0! (82:46)

35:53
    Tohle už začíná být pro Čechy hodně kruté! Jankovskis proměňuje trojku a Lotyši vedou o 36 bodů. (82:46)

34:45
    Blumbergs oba trestné hody proměňuje. Stav čtvrté čtvrtiny je v tuto chvíli 23:2. (79:46)

34:45
    Češi jsou psychicky dole a po faulu Chaloupky budou Lotyši opět házet šestky. Předtím si však český trenér vyžádal oddechový čas. (77:46)

Martin Švejkar

Lotyšsko: Blumbergs, Saulitis, Zoriks, Birkans, Gutmanis, Jankovskis, Hazners, Krauklis, Kohs, Silinš, Raimo, Krumins.
    Česko: Fleischhans, Čeněk, Chaloupka, Goga, Tůma, Šmerda, David, Pursl, Jelínek, Roub, Dlugoš, Truneček.
    Čtvrtiny: 14:18, 22:8, 20:18, 36:12