SR 18 – Švýcarsko U18 5:6 (2:3 po s.n.) | Česko U18 – USA U18 3:4 (kon.) | Finsko U18 – Švédsko U18 1:2 (kon.)
Kanada U18 – Rusko U18 2:1 (1:0 po s.n.)
Česko U18
3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
USA U18
Pátek 14.08.2015, 15:40 • Ice Bors aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. místo

Necelých sedm stovek diváků, kteří zavítali na toto utkání, přece jenom potlesk vyprovází domácí hráče z ledu. Páteční program v Břeclavi vyvrcholí večerním semifinálovým zápasem Ruska a Kanady, který samozřejmě na onlajnech budeme přinášet. (17:52:27)

Nejlepším hráčem Česka byl oceněn Ondřej Najman, za Ameriku ocenění přebere Kailer Yamamoto.

Je tu konec duelu o páté místo, na němž nakonec skončí mladí hokejisté USA. Češi bojovali, leč zápas si prohráli nepovedeným začátkem druhé třetiny, kdy během krátké chvíli třikrát inkasovali, a končí tak na šesté pozici.

59:48
    Už to vypadá, že Američané si závěr pohlídají.

59:34
    Boj o puk ve středním pásmu, Češi se snaží zaútočit.

59:20
    Kořenář už byl sice opět u střídačky, je ale pískán icing, a tak musí zpět do klece.
    01:03. ZACHAR - 3:4

58:56
    Česko U-18 právě vstřelilo branku!
    Že bychom se v závěru zápasu dočkali ještě dramatu? Kapitánu MARKU ZACHAROVI se střela z prvního pohledu příliš nepovedla, přesto tento "padající list" spadl do branky. Asistence: Lukáš Doudera, František Hrdinka.

58:30
    Kořenář vysprintoval na střídačku, Češi to zkouší v šesti.

58:25
    Až příliš kliček na útočné modré zapříčinilo hvizd čárového rozhodčího – ofsajd Čechů.

57:36
    Český tým se v závěrečných minutách často tlačí do střelby, jenže americká obrana v čele s jistým Dhillonem pracuje spolehlivě.

57:22
    A znovu minisouboj Pšenička – Dhillon. Opět z něj jako vítěz vzešel americký strážce svatyně.

57:01
    Nyní stálo při Dillonovi i štěstí. Puk se z jeho výstroje po střele Pšeničky vykutálel mimo branku.

56:37
    Tahanici o puk v útočném pásmu nakonec vyhráli Češi, po dalším střeleckém pokusu zasáhl Dhillon.

55:59
    Hrdinka na modré špatně zpracoval puk a vyhnal tak svůj tým z útočné třetiny.

55:32
    Tečovaná Douderova střela prolétla těsně vedle tyčky americké branky.

55:05
    Bylo to ale s faulem. Za krosček usedl na trestnou lavici Andrew Peeke (USA).

55:05
    Obrovskou šanci snížit měl v bezprostřední blízkosti dorážející Tomáš Šmerha. Snad ani natřikrát nedokázal přehodit beton Dhillona, který nakonec švihnul lapačkou, v níž našel puk!

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 12. Najman (Hájek), 37. Reichel (Kofroň, Zachar), 59. Zachar (Doudera, Hrdinka) – 21. Mittelstadt (Yamamoto, Dineen), 23. Farmer, 24. Yamamoto (Mittelstadt), 43. Yamamoto (Mittelstadt, Dineen)

Česko U18: Kořenář (Brízgala) – Vála, Hájek, Doudera, Hrdinka, Novák, Budík, Kachyňa – Zachar, Reichel, Kofroň – Pavlík, Kodýtek, Najman – Šmerha, Pšenička, Kurovský – Kačírek, Karafiát, Havelka – Kantner.
    USA U18: Dhillon (Rasmussen) – Peeke, Rossini, Eliot, Dineen, Farmer, Perunovich, Gleason – Yamamoto, Mittelstadt, Gettinger – Lown, Tufte, Harper – Knierim, McGing, Berger – Leonard, Rymsha, Wait.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Skopal, Tošenovjan