HC Sparta Praha
2:3 (0:0, 2:1, 0:1)
Adler Mannheim
Neděle 16.08.2015, 16:00 • Würtharena, Neumarkt • Dolomiten Cup • O 3.–4. místo

Sparta nedokázala ani ve druhém duelu na turnaji Dolomiten Cup udržet náskok, který si přinesla do závěrečné třetiny, a končí tak po prohře v samostatných nájezdech na čtvrtém místě. Adler Mannheim je třetí, o první místo si to rozdají švýcarský Kloten a německý Ingolstadt. (18:42:53)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Adler Mannheim. Vítězný nájezd si připsal útočník BRENT RAEDEKE.

4. série
    1:2
    Brent Raedeke z Mannheimu proměnil naznačením kličky a pokusem mezi nohy gólmana Lukáše, a zajistil tak svému týmu vítězství a třetí místo na turnaji Dolomiten Cup.

4. série
    1:1
    Pořadí se nyní před čtvrtou sérií obrací a na řadě je Sparta. Podruhé zkoušel štěstí Martin Réway, ani tentokrát neuspěl.

3. série
    1:1
    Jan Buchtele musel dát, aby nájezdy pokračovaly, a poradil si mazácky úspěšnou kličkou.

3. série
    0:1
    Nájezd Ronnyho Arendta pokryl Lukáš betonem.

2. série
    0:1
    Mladý Martin Réway zakončoval kličkou, která se od břevna odrazila ven.

2. série
    0:1
    Jon Rheault zkoušel kličku, zakončoval ale z velkého úhlu a Lukáš jeho pokus bez problémů pokryl u tyčky.

1. série
    0:1
    Sparťan Lukáš Pech střílel, Zifzer jeho střelu pokryl betonem.

1. série
    0:1
    Jako první jede Christoph Ullmann z Mannheimu, který uspěl kličkou do backhandu.

Mannheimu se v závěru třetí třetiny v přesilové hře povedlo srovnat na 2:2 zásluhou druhé branky Jamieho Tardifa, který zápas poslal do samostatných nájezdů. Pojedou se tři série.

60:00

59:16
    Ve stejném čase si Sparta vzala oddechový čas.

59:16
    Nikolai Goc z Mannheimu je vyloučen na dvě minuty za krosček. Sparta bude hrát v závěru třetí třetiny přesilovku.

57:41
    Mannheim právě vstřelil branku! Německý tým tuto možnost využívá a vyrovnává! A gólová akce šla po stejné ose, jako první gól Mannheimu. Autorem branky je JAMIE TARDIF, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Christoph Ullmann a Jochen Hecht.

57:30
    Ještě jedna šance pro Mannheim. Sparťanský útočník Lukáš Pech je totiž vyloučen za podražení.

54:00
    Čas na vyrovnání se Mannheimu krátí. Navíc bude hrát v oslabení, Jon Rheault je vyloučen za sekání.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 38. Kumstát (Pech, Mikuš), 40. Hlinka (Dvořáček, Kudrna) – 32. Tardif (Ullmann, Hecht), 58. Tardif (Ullmann, Hecht), rozh. náj. Raedeke