Magnitogorsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Minsk – Riga 0:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 5:2 (kon.)
Viťaz – Vladivostok 5:4 (po pr.) | Záhřeb – Novosibirsk 4:2 (kon.) | HC Slovan – Novokuzněck 6:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 30.08.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Utkání nakonec končí poměrně překvapivou, ale zaslouženou výhrou hostujícího celku. Ten o třech bodech, které za tuto výhru získá, rozhodl v první třetině, hlavně poté brankou v oslabení pět vteřin před první sirénou. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování. (15:55:26)

59:59
    Kovář nyní poté, co mu Wolski vyrazil hůl, odpálil kotouč takovým prapodivným zákrokem, vypadalo to jako volejbalová smeč. Následovala ještě šarvátka, kde se vylučuje na obou stranách, zbývá ale jedna jediná vteřina!

59:29
    Domácí pálí ze všech stran, Jakub Kovář ale odolává, následně se hosté osvobozují.

58:50
    Košečkin zůstává na střídačce, domácí budou hrát 6 na4!

58:50
    Domácí si samozřejmě berou oddechová čas.

58:50
    Bude se vylučovat! Jan Kovář by po buly jasně podražen Petrem Koukalem (JEK) a ať se vzteká jak chce, na trestnou lavici musí. Hokejka mezi nohama byla jasně viditelná.

58:48
    Domácím se nyní ale nepodařila rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění, to je pro ně nemilé.

58:22
    Košečkin ještě zůstává v bráně, jakmile se ale jeho spoluhráči zmocní puku, určitě ji rychle opustí.

57:50
    Wolski je na ledě, domácí v plné sestavě, mají něco málo přes dvě minuty na vyrovnání.

57:07
    Jakub Kovář nyní vyjel až do rohu, kde si trochu pohrál s pukem a zároveň i s napadajícím hráčem, následně v klidu rozehrál.

56:25
    Ještě nějaká minutka a půl zbývá z Wolskiho trestu, poté budou moci domácí začít hon za vyrovnáním, pokud tedy neinkasují.

55:24
    Filippi za bránou vybojoval puk, předložil ho do mezikruží na Platonova, který vypálil z první, pravou tyčku minul jen o pár centimetrů. Kdyby mířil přesněji, mohl se radovat, Jakub Kovář totiž tuto střelu vůbec nezbystřil.

54:39
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas!

54:39
    Domácí se zatím brání dobře a dokonce i útočí. Filippi vyvezl kotouč po levé straně a vystřelil, Jakub Kovář kotouč v pohodě chytá. Timkin se poté ještě dostal do strkanice, byl to myslím Lee, rozhodčí vše ale rychle ukončili.

53:50
    Tak to je ale nepříjemné pro domácí! Polák Wolski při průniku do útočného pásma nechtěně zasáhl protihráče hokejkou do obličeje a je tam krev, to znamená 2+2 minuty!

53:25
    Mozjakin projel obranou hostů jako nůž máslem, je to sice otřepané slovní spojení, ale opravdu s tím neměl potíže. Zakončit se mu ale nepodařilo, puk se postavil na hranu.

52:23
    Domácí se ubránili a až na jednu šanci s tím ani neměli moc práce, opět hrají v plném počtu.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 22. Kovář (Mozjakin, Bereglazov) – 6. Torčenjuk (Pankov), 20. Popov (Megalinskij)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Birjukov, Bereglazov, Lee, Chabarov, Batyršin, Těreščenko, Žloba – Mozjakin, Jan Kovář, Zaripov – Wolski, Kaletnik, Charytinskij – Švyryov, Timkin, Osala – Platonov, Zacharov, Filippi – Potěchin
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Megalinskij, Timašov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Žuravljov, Turbin – Simakov, Roman, Popov – Koukal, Garejev, Elo – Alexejev, Saprykin, Dostojnov – Torčenjuk, Mitjakin, Pankov

Rozhodčí: Safiullov, Ščenjov – Majtak, Pronskich