Magnitogorsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Minsk – Riga 0:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 5:2 (kon.)
Viťaz – Vladivostok 5:4 (po pr.) | Záhřeb – Novosibirsk 4:2 (kon.) | HC Slovan – Novokuzněck 6:0 (kon.)

Pavel Francouz (Čeljabinsk) – 12 minut, 2 obdržené branky
    Martin Růžička (Čeljabinsk) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:17 (15:48:07)

Je dobojováno. Avangardu se podařilo udržet náskok z první třetiny. Domácí si sice vytvořili na konci utkání tlak, ale ani hra bez brankáře jim nepomohla k vytouženému vyrovnání.

59:29
    Domácí se snaží, ale proti nic stojí výborná obrana hostujícího mužstva v čele s Kostinem.

58:51
    Kostin čelil pěkné ráně Čistova z mezikruží. Hostující gólman si poradil a drží Omsku stále jednobrankové vedení.

58:45
    Oddechový čas pro Traktor Čeljabinsk.

58:39
    Až nyní to vyšlo a Demčenko opouští své brankoviště. Domácí hrají v šesti.

58:28
    Kotouč je ve středním pásmu, domácí se nemohou dostat do pásma.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Chlystov myslel, ze kotouč doputuje na zakázané uvolnění, ale to se nestalo a tak musí domácí obránce otočit a rychle založit útok domácích.

56:15
    Hosté hrají to, co potřebují. Kotouč podrží a maximálně vyhodí na polovinu svého soupeře. Domácím se čas rychle krátí.

55:22
    Čeljabinsk se dostal do útočné třetiny, kde se usadil. Ovšem ne na dlouho, domácí záhy přišli o kotouč a museli se vracet a zarazit rodící se protiútok Omsku.

54:01
    Kručinin se vymotal před Kostina, kterého ve velké příležitosti nedokázal překonat střelou tahem.

53:42
    Hokejisté Čeljabinsku musí zakládat další útok od své vlastní branky. Hosté se nikam neženou, také nemají kam.

52:21
    Nyní se však musí ubránit tlaku hostujících hráčů, kteří uzamkly domácí v jejich obranném pásmu.

51:43
    Domácím čas ubíhá pomalu, ale jistě. Traktor má něco málo přes osm minut na to, aby s výsledkem něco udělal.

50:42
    Osnovinova formace se snaží dostat do útočného pásma, ale obrana Omsku poctivě brání a nepouští domácí za modrou čáru.

50:10
    Domácí se ubránili oslabení a opět hrají s pěti hráči na ledě.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 17. Kokujov (Rybakov) – 11. Kurjanov (Sobotka, Pěrežogin), 12. Širokov (Kempný, Paršin)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (12. Demčenko) – Quint, Borodkin, Davydov, A. Petrov, Martynov, Žuldikov, Chlystov – Gubarev, Andrej Popov, Rybakov, Osnovin, Pare, Čistov "C", Růžička, Jakuceňa, Glovatskij, Kokujov, Kručinin, Mokin, Koriněvskij
    Avangard Omsk: Kostin (Furch) – Alexandrov, Kempný, Anělov, Valentěnko, Kuljaš "C", Glučov, Gončarov – Lemťjugov, Sobotka, J. Petrov, Kurjanov, Širokov, Černikov, Alexander Popov, Paršin, Pěrežogin, Zubov, Michejev, Fisčenko, Ugolnikov

Rozhodčí: Odins, Sergejev – Tomilov, Gorděnko