Linköping – IFK Helsinky 2:0 (kon.) | Kuopio – Stavanger 2:1 (kon.) | Něman Grodno – Vítkovice 0:2 (kon.)
Pardubice – Färjestad 2:3 (kon.) | EC-KAC – Košice 2:3 (kon.) | Sheffield – JYP 2:4 (kon.)
KAC Klagenfurt
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Košice
Neděle 30.08.2015, 17:30Hokejová Liga mistrů • Skupina 8

Je dobojováno, že to ale byly nervy! Košičtí se ujali vedení v 58. minutě přesilovkovým gólem Suji, nicméně agresivně hrající Klagenfurt se dostal k závěrečnému náporu při hře bez brankáře a hosté měli co dělat, aby těsný náskok udrželi! Se štěstím se jim to podařilo a svěřenci Petera Oremuse udělali velký krok k postupu ze skupiny. Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou! (19:58:07)

59:45
    Kolem Riečického létá jeden puk za druhým, ale hosté stále drží těsný náskok!

59:22
    Pöck (KLG) a Štrbák (KOS) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

59:22
    Thomas Pöck, obránce se zkušenostmi z NHL, se nechal vykolejit a bezhlavě se pustil do Jiřího Bicka, poté zaútočil i na jeho ochránce Štrbáka!

59:02
    Tuokkola zůstal na střídačce, domácí hrají v šesti bruslařích!

58:59
    Vše je nakonec jinak, Richard Jenčík (KOS) se naprosto zbytečně nechal vyloučit za nesportovní chování...

58:59
    Zdá se, že je rozhodnuto! Lundmark (KLG) vysokou holí fauloval Šedivého, hosté si zahrají další přesilovku!

58:10
    Hosté však mají hru pod kontrolou a necelé dvě minuty před koncem hrají s pukem na hokejkách.

57:29
    Domácí kouč si vybírá oddechový čas!
    57:29. SUJA - 2:3

57:29
    Košice vstřelily branku!
    Hosté jdou do třetice všeho dobrého do vedení! Bicek nahodil kotouč před Tuokkolu, kde se nejlépe zorientoval JAKUB SUJA a poslal Košice do vedení! Asistence: Jiří Bicek, Radek Philipp.

56:21
    Peter Oremus si vybírá oddechový čas!

56:21
    Kevin Kapstad a Patrick Harand faulovali ve stejném čase, hosté si tak zahrají dvojnásobnou přesilovku!

55:20
    Chovan zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil kotouč na Tuokkolu – následovat bude buly před domácím gólmanem.

54:11
    Oba týmy už hrají v plném počtu, čeká nás poslední pětiminutovka základní hrací doby.

54:08
    Thomas Pöck mohl strhnout vedení na domácí stranu, jenže před poloodkrytou hostující svatyní nedokázal zpracovat skákavý kotouč!

53:06
    O něco aktivnější jsou domácí, Bartošovu střelu k pravé tyči však Tuokkola bez problémů lapil.

52:11
    Kevin Kapstad (KLG) a Marek Bartánus (KOS) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 10. Kapstad (Koch, Schumnig), 35. Setzinger – 4. Lelkeš (Jenčík), 31. Bicek (Bartánus, Suja), 58. Suja (Bicek, Philipp)

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Popovic, Strong, DeSantis, Pöck Th., Schumnig, Kapstad, Vallant – Geier, Koch, Setzinger – Ganahl, Nordqvist, Lundmark – Jacques, Hundertpfund, Kurath – Ban, Harand, Pöck M
    HC Košice: Melicherčík (29. Riečický) – Štrbák, Jenčík, Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Boltún – Slovák, Lapšanský, Lelkeš – Suja, Bicek, Bartánus – Bortňák, Bartoš, Hrnka – Češík, Chovan, Sojčík

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Piragić (CRO) – Johnstone (AUT), Hribar (SLO)